Connect with us

technologia

Nowy klucz bezpieczeństwa USB-C firmy Yubico z NFC może być jedynym kluczem do odblokowania ich wszystkich

Published

on

Yubico zapowiada nową wersję swojego klucza bezpieczeństwa YubiKey 5 wyposażonego w USB-C z wbudowanym NFC, który w teorii powinien być praktycznym połączeniem i kompatybilny z wieloma przyszłymi urządzeniami.

Wcześniej YubiKey oferował serię YubiKey 5 do wyboru dla USB-A. USB-A i NFC; USB-C; i USB-C i Lightning. Dzięki ogłoszonemu dzisiaj nowemu YubiKey 5C NFC nie musisz już wybierać między podłączeniem klucza do portu USB-C lub Dzięki uwierzytelnianiu NFC wystarczy dotknąć kluczem do urządzenia. Teraz możesz kupić klucz, który spełnia obie te funkcje.

Klucze sprzętowe zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa konta, ponieważ musisz podłączyć klucz lub dotknąć urządzenia, gdy chcesz się zalogować. To czyni je dobrą alternatywą dla uwierzytelniania dwuskładnikowego opartego na SMS-ach, które hakerzy mogą łatwiej przechwycić niż klucze bezpieczeństwa lub kody z aplikacji uwierzytelniającej, takiej jak Authy.

YubiKey 5C NFC jest już dostępny i kosztuje 55 USD, o 5 USD więcej niż standardowy YubiKey 5C. Według Yubico obsługuje systemy iOS, Android, Windows, macOS i Linux. Jeśli inwestujesz w klucz bezpieczeństwa, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak tego użyć.

READ  Sony zaprzecza, że ​​wyprodukowało miliony mniej konsol PS5 niż planowano
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *