Connect with us

sport

Liga Mistrzów i Liga Europy. UEFA przenosi się z Aten do Nyonu

Published

on

Europejska Unia Piłki Nożnej zdecydowała, że ​​losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów i Europy odbędzie się 1 i 2 października w Nyonie zamiast w Atenach. Nagrody wręczane są również najlepszym zawodnikom i trenerom.

UEFA poinformowała, że ​​przeprowadzka – ze stolicy Grecji do siedziby kontynentalnej piłki nożnej – była podyktowana sprawami związanymi z pandemią koronawirusa. Stwierdzono, że chodziło między innymi o zdolność do łamania lokalnych praw Covid-19. Ostateczna decyzja została podjęta po rozmowach z władzami greckimi.

– Wszystkie strony zgodziły się, że zdrowie publiczne jest priorytetem. W tej chwili nie byłoby możliwe zorganizowanie tak dużej imprezy z wieloma gośćmi w Atenach – ogłosiła UEFA. W stolicy Grecji obowiązują ograniczenia dotyczące imprez halowych.

W tej sytuacji losowanie rundy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się 1 października w szwajcarskim Nyonie, a następnego dnia w Lidze Europy. Nagrody dla najlepszych zawodników i trenerów wręczane są również w siedzibie UEFA.

żółty / krzyż /

READ  Holandia - Polska. "Dobrze, że Arkadiusz Milik gra przeciwko nam." Liga narodów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *