Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nordex Group otrzymuje zamówienie wiatrowe o mocy 58 MW w Polsce

Published

onOpublikowany przez


energia globalna,
Grupa Nordex dostarczy i zainstaluje 15 turbin N131/3900 dla farmy wiatrowej Mierzyn o mocy 58,5 MW dla Tauron Zielona Energia, spółki zależnej polskiego dostawcy energii TAURON Polska Energia. Zamówienie obejmuje również serwis turbin przez okres trzech lat.

Farma wiatrowa powstaje w północno-zachodniej Polsce. Turbiny N131/3900 będą budowane przez Grupę Nordex od jesieni 2023 roku na stalowych wieżach rurowych o wysokości piasty 134 m. Oddanie do użytku planowane jest na lato 2024 roku.

Projekt Mierzyn to pierwsze zamówienie, jakie Grupa Nordex otrzymała od TAURON Polska Energia. Dotychczas ten dostawca energii posiadał w sieci w Polsce dziewięć farm wiatrowych o łącznej mocy ponad 380 MW, 34 elektrownie wodne o mocy 132 MW oraz trzy systemy fotowoltaiczne (PV) o mocy 19 MW. TAURON planuje do 2025 r. zwiększyć zainstalowaną moc OZE do 1,6 GW.

Mierzyn, z mocą prawie 60 MW, jest jak dotąd drugim co do wielkości projektem wiatrowym TAURONA. Jest to część projektu Green Turn, który został uruchomiony w celu przekształcenia istniejących źródeł wytwarzania energii elektrycznej, opartych głównie na paliwach kopalnych, na rozwiązania zeroemisyjne.

Więcej wiadomości i artykułów eksperckich z globalnego przemysłu energii odnawialnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Energy Global.

Letnia edycja Energy Global 2022

Wydanie Energy Global Summer 2022 zawiera szereg artykułów technicznych dotyczących wiatru, energii słonecznej, biopaliw, zielonego wodoru, geotermii i innych. To wydanie zawiera również raport regionalny na temat prognoz dotyczących energii odnawialnej w USA.

READ  Światłana Cichanouska apeluje o kontynuację i rozszerzenie strajków na Białorusi

Przeczytaj artykuł online pod adresem: https://www.energyglobal.com/wind/05072022/nordex-group-awarded-58-mw-wind-order-in-poland/


Może Ci się spodobaćFirma podjęła ostateczną decyzję inwestycyjną o budowie Holland Hydrogen I, która będzie produkować do 60 000 kg/dobę odnawialnego wodoru.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.