Connect with us

Gospodarka

Niskie inwestycje w Błękitną Gospodarkę – Klazen

Published

on

Niskie inwestycje w Błękitną Gospodarkę – Klazen

NAMIBIA przyznaje, że chociaż kraj wydał prawie 7,3 mln USD (116 mln USD) na badania morskie w roku budżetowym 2019/20, inwestycje w zdrowie morskie, bogactwo morskie i sprawiedliwość morską są znacznie niskie.

Powiedział o tym minister ds. rybołówstwa i zasobów morskich Derek Klazen podczas panelu wysokiego szczebla na temat zrównoważonego zarządzania oceanami na marginesie 77. Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku w środę.

Klazen powiedział, że Namibia jest zaangażowana w 100% podejście do zarządzania morskiego.

W środę przemawiał na sesji pytań i odpowiedzi, której współprzewodniczyli premierzy Kanady i Norwegii.

„Zidentyfikowaliśmy i nadaliśmy priorytet trzem krytycznym obszarom, a mianowicie zdrowiu morskiemu, bogactwu morskiemu i sprawiedliwości morskiej oraz odpowiadającym im problemom do wdrożenia, chociaż inwestycje w tych obszarach pozostają bardzo niskie w Namibii, a także w innych krajach na całym świecie” – powiedział.

Klazen powiedział, że Namibia uważa zatem, że organ morski musi promować inwestycje w rozwiązania morskie na forach międzynarodowych, takich jak Światowe Forum Ekonomiczne w Davos i szczyt w Dubaju itp.

Powiedział, że Ocean Panel może zachęcić państwa członkowskie do przyjęcia przepisów przyjaznych inwestorom, w tym takich aspektów, jak repatriacja kapitału, obniżenie / zwolnienie / zwrot podatku, ochrona przed akcjami protestacyjnymi i usprawnienie procesów biznesowych.

„Zarząd Morski musi koordynować, organizować, pakować, promować i zarządzać konkurencyjnymi ofertami/ofertami na dotacje lub bardzo korzystne pożyczki na inicjatywy morskie” – powiedział.

Klazen powiedział, że Namibia i kraje sąsiednie stoją przed prawdziwym wyzwaniem finansowania, podczas gdy ograniczone dostępne fundusze rzadko są inwestowane w projekty morskie.

„Te dotacje/oferty powinny być ukierunkowane na konkretne inicjatywy mające na celu rozwiązanie problemów związanych z finansowaniem, ale także zapewnić wydatkowanie środków na zasoby morskie” – powiedział Klazen.

Powiedział, że konkretne obszary, którymi Namibia byłaby zainteresowana, to odnawialna energia morska, taka jak ekologiczny wodór, energia pływowa i wiatrowa oraz transport.

READ  Przedłużenie zakazu ukraińskiego zboża, mówi pięć krajów UE

Namibia już teraz intensywnie inwestuje w prowadzenie badań naukowych nad żywymi organizmami morskimi i środowiskiem morskim, wydając prawie 7,3 mln USD (116 mln USD) w roku obrotowym 2019/2020.

Klazen powiedział, że sfinalizowana zostanie kompleksowa polityka niebieskiej gospodarki, aby stworzyć synergię i skoordynować wszystkie działania związane z niebieską gospodarką, aby w sposób zrównoważony zmaksymalizować korzyści ekonomiczne dla wszystkich Namibijczyków w oparciu o podejście ekosystemowe.

Panel Wysokiego Szczebla ds. Zrównoważonej Gospodarki Oceanicznej to globalna inicjatywa kierowana przez czołowych liderów z całego świata, zapewniająca impuls dla zrównoważonej gospodarki oceanicznej, poinformowana przez wiodących światowych ekspertów i praktyków.

Klazen reprezentował prezydenta Hage Geingoba.

E-mail: [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *