Connect with us

Zabawa

Savolinna Opera Festival ogłasza odejście dyrektora generalnego Jana Strandholma

Published

on

Savolinna Opera Festival ogłasza odejście dyrektora generalnego Jana Strandholma

Savonlinna Opera Festival ogłosił, że dyrektor artystyczny Ville Matvejeff przejmie firmę po odejściu Jana Strandholma, który zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego.

„To był wielki zaszczyt i przyjemność prowadzić Festiwal Operowy w Savonlinnie przez ostatnie dziesięć lat. Czuję się zaszczycony, że mogłem pracować z tak dużym zespołem, który umożliwił produkcję tego festiwalu. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że tak długo będę na tym stanowisku, ale ludzie, opera, zamek Olavinlinna i Savonlinna porwali mnie” – powiedział Strandholm w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Ogłoszenie pojawia się kilka miesięcy po przedłużeniu umowy Matvejeffa do 2027 roku. Firma ogłosiła, że ​​Matvejeff będzie miał również dyrektora handlowego, który będzie pomagał w marketingu, sprzedaży i zbieraniu funduszy na festiwal. Nowy menedżer handlowy dołącza do triumwiratu, w skład którego wchodzi również menedżer finansowy Tarja Halonen, która jest w firmie od trzech dekad.

„Festiwal Operowy w Savonlinna to najbardziej ekscytujące wydarzenie operowe w Europie Północnej i jedno z najważniejszych letnich spotkań świata opery. Nasz festiwal gromadzi nowe opery – od premier po rarytasy – i opery tradycyjne, a także międzynarodowe supergwiazdy z fińskim talentem, a zamek Olavinlinna oferuje fińskim i zagranicznym fanom opery wyjątkową oprawę, by zanurzyć się w świecie opery. Chcemy, aby światło opery wpadające przez okna wieżyczki zamku niosło się daleko i szeroko” – dodał Matvejeff.

Strandholm był prezesem firmy przez 10 lat.

„Praca z Janem na tej krętej drodze do mojej pierwszej opery latem 2022 była inspirująca. Mówiąc słowami Wagnera, opera jest dziełem totalnym, dziełem totalnym. Jestem bardzo podekscytowany i zaszczycony, że powierzono mi odpowiedzialność kierowania festiwalem operowym – dziełem totalnym – we współpracy z tym wspaniałym zespołem” – dodał Matvejeff.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *