Connect with us

Świat

Niektóre polskie regiony wracają do statusu „wolnych od LGBT” po groźbie dofinansowania z UE

Published

on

Trzy polskie rady regionalne głosowały w poniedziałek za zniesieniem statusu „strefy wolnej od LGBT” po tym, jak Unia Europejska zagroziła wstrzymaniem milionów pomocy z powodu swojego stanowiska anty-LGBT.

Radni z województw podkarpackiego i lubelskiego w południowo-wschodniej Polsce, a także w południowej Małopolsce głosowali za uchyleniem wniosków deklarujących się wolnymi od „ideologii LGBT” Reuters.

Województwo świętokrzyskie w południowej Polsce w zeszłym tygodniu głosowało za wycofaniem wniosku przyjętego w czerwcu 2019 r., który stwierdzał, że jest wolny od „ideologii LGBT” Reuters.

Te prowincje to cztery z prawie stu parafii i prowincji, które podobno zatwierdziły środki, twierdząc, że są wolne od LGBT.

Kłopoty pojawiły się po tym, jak na początku tego miesiąca Komisja Europejska wysłała listy do gubernatorów pięciu polskich województw, które mają strefy anty-LGBT, ostrzegając ich, że są 150 milionów dolarów wstrzymanej pomocy jeśli wejścia nie zostały skasowane.

Finansowanie pochodzi z programu React-EU, który miał na celu wsparcie wysiłków na rzecz odbudowy. Polska otrzymała w ramach pomocy ponad 1,5 mld euro, czyli równowartość 1,78 mld USD.

Litery następowały po a formalny komunikat Komisji opublikowany w lipcu ostrzegający przed podjęciem kroków prawnych przeciwko Węgrom i Polsce w związku z ich polityką anty-LGBT.

Podkarpacki radni przyjęli nową uchwałę pt. „Podkarpackie regionem o sprawdzonej tolerancji”, a osoby z województwa lubelskiego zatwierdziły działanie „W obronie podstawowych praw i wolności”, jak podaje Reuters.

W uchwale w województwie lubelskim czytamy: „Dostrzegamy szczególną potrzebę ochrony szkół i rodzin oraz prawa każdego człowieka do samostanowienia” i dodaje: „Jednocześnie wspieramy prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z ich przekonania, “powiedziała agencja informacyjna.

The Hill zwrócił się do Komisji Europejskiej o uwagi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *