Connect with us

Świat

Aresztowania w Paryżu, podczas których tysiące przyłączają się do protestów w całej Francji 1 maja

Published

on

Ubrani na czarno protestujący w kapturach starli się w sobotę z policją w Paryżu, gdy tysiące ludzi przyłączyło się do tradycyjnych protestów pierwszomajowych we Francji, domagając się sprawiedliwości społecznej i ekonomicznej oraz wyrażając swój sprzeciw wobec rządowych planów zmiany zasiłku dla bezrobotnych.

Policja zatrzymała w stolicy 46 osób, gdzie podpalono pojemniki na śmieci i wybito szyby oddziału banku, co chwilowo opóźniło marsz.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przez Francję przemaszerowało ponad 106 000 ludzi, w tym 17 000 w Paryżu.

Do związkowców należeli członkowie ruchu „Żółta Kamizelka”, który trzy lata temu wywołał falę protestów antyrządowych, a także pracownicy z sektorów poważnie dotkniętych ograniczeniami pandemicznymi, takimi jak kultura.

Maszerujący, którzy w większości nosili maski zgodnie z regułami koronawirusa, nieśli transparenty z napisami „Dywidendy, a nie zasiłki dla bezrobotnych to dochód leniwych” oraz „Chcemy żyć, a nie przeżyć”.

Prefektura policji, która wysłała 5000 urzędników do Paryża, stwierdziła, że ​​uniemożliwiła anarchistom z „czarnego bloku” utworzenie grupy. Trzech policjantów zostało rannych w Paryżu.

Ludzie biorą udział w tradycyjnym marszu związkowym 1 maja, podczas którego 1 maja 2021 r. Wybuchła choroba koronawirusa (COVID-19) w Paryżu we Francji. REUTERS / Gonzalo Fuentes

„Dużo pieniędzy trafia do tych, którzy mają dość, a mniej dla tych, którzy nic nie mają, co znajduje odzwierciedlenie w planie reformy ubezpieczenia od bezrobocia, z którego chcemy zrezygnować” – powiedział Philippe Martinez, szef związku zawodowego CGT.

Około 300 rajdów zostało zorganizowanych w miastach takich jak Lyon, Nantes, Lille i Tuluza.

Przywódca skrajnej prawicy Jean-Luc Melenchon i lider skrajnej prawicy Marine Le Pen, obaj planujący rzucić wyzwanie prezydentowi Emmanuelowi Macronowi w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, wzięli udział w wydarzeniach 1 maja.

„Życzę klasie robotniczej, aby mogli uwolnić się od strachu przed bezrobociem” – powiedział Melenchon podczas marszu w Lille, mając nadzieję na powrót do północnego miasta jako prezydent.

READ  Według Filipin na rafach w pobliżu chińskich łodzi znaleziono nielegalne konstrukcje

Le Pen, która wcześniej złożyła wieniec na pomniku Joanny d’Arc, nacjonalistycznym symbolu jej partii, w Paryżu, ostrzegła przed „całkowitym chaosem”, jeśli Macron zostanie ponownie wybrany.

Macron, były bankier inwestycyjny, który wygrał prezydenturę w 2017 roku i obiecał nowy rodzaj polityki, zauważył, że jego program reform utknął w martwym punkcie podczas starć ze związkami, gdy pandemia wstrzymała planowany przegląd systemu emerytalnego.

Francja, która ma ósmą najwyższą liczbę zgonów z powodu koronawirusa na świecie, zacznie znosić swoje trzecie ograniczenia dotyczące blokady pandemicznej od poniedziałku po spadku wskaźników infekcji.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *