Connect with us

Gospodarka

Nie ma planów zamykania TVN – mówi przewodniczący partii rządzącej – Pierwsze wiadomości

Published

on

Mateusz Marek /PAP

Nie ma planów zamykania TVN – powiedział w poniedziałek przewodniczący polskiej partii rządzącej zapytany o nową ustawę medialną wymierzoną w amerykańskiego nadawcę.

Zgodnie z proponowaną nową ustawą medialną operatorzy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie mogą posiadać większościowych udziałów w mediach w Polsce. Krytycy ustawy, która może zmusić Discovery, amerykańskiego właściciela TVN do przywrócenia kontroli nad stacją, twierdzą, że jest to instrument wymierzony w stację, która jest bardzo krytyczna wobec rządu.

Ustawa, przeciwko której protestowały UE i USA, czeka obecnie na podpis Prezydenta.

Zapytany w tej sprawie przez portal Interii, Jarosław Kaczyński, przewodniczący rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), powiedział, że ustawa nie jest krokiem do zamknięcia TVN lub zmiany profilu stacji.

Kaczyński powiedział, że nowe przepisy mają na celu jedynie uporządkowanie mediów i nie ograniczą wolności mediów. Dodał, że podobne regulacje obowiązują w innych krajach UE.

„Nie chcemy zamykać TVN i nie spodziewamy się, że stanie się prorządowy. Po prostu nie widzimy, dlaczego Polska miałaby mieć inne prawa w tym zakresie… niż inne kraje europejskie” – powiedział Kaczyński.

Starszy doradca prezydenta powiedział w poniedziałek, że prezydent może podjąć decyzję w sprawie ustawy przed Nowym Rokiem.

READ  "W trzy tygodnie przyjęliśmy dwa miliony uchodźców - to był cud"
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *