Connect with us

Świat

Netanjahu obwinia ekstremistycznego homofobicznego polityka za żydowską tożsamość Izraela

Published

on

Jeden z najbardziej prawicowych polityków Knesetu, opowiadający się za niepluralistycznymi poglądami żydowskimi i anty-LGBT, seksistowskimi i antyarabskimi, będzie kolejnym przywódcą „tożsamości żydowskiej”, zgodnie z porozumieniem podpisanym z domniemanym premierem Niedziela został przyszłym ministrem Benjaminem Netanjahu.

Avi Maoz, jedyny poseł skrajnej partii Noam, zostanie mianowany wiceministrem i stanie na czele przyszłej agencji tożsamości żydowskiej, która będzie mieścić się w gabinecie premiera.

Podczas gdy Likud Netanjahu podzielił się tylko częściowymi szczegółami umowy w niedzielę wieczorem, partia powiedziała, że ​​wśród organizacji, które mają zostać przeniesione, jest Maoz, który jest odpowiedzialny za obsługę żydowskiej imigracji do Izraela z byłego Związku Radzieckiego.

Wśród radykalnych stanowisk Maoza powiedział, że chce ograniczyć uprawnienia do żydowskiej imigracji do Izraela, usuwając możliwość kwalifikowania się nieżydowskich wnuków Żydów zgodnie z izraelskim prawem powrotu. Wielu imigrantów przybywających do Izraela z byłego Związku Radzieckiego uzyskuje obywatelstwo na mocy tzw. klauzuli dziadka, a przekazanie urzędu rozpatrującego ich wnioski pod zarząd Maoza może wpłynąć na ich rozpatrzenie.

Umowa koalicyjna z Noamem i utrzymujące się obowiązki i stanowisko wiceministra dla Maoza – zaledwie kilka dni po tym, jak Likud zgodził się mianować skrajnie prawicowego prowokatora Itamara Ben Gvira minister policji z rozszerzonymi uprawnieniami – przybliża Netanjahu o krok do utworzenia najtwardszego jak dotąd rządu Izraela, złożonego wyłącznie z partii prawicowych, skrajnie prawicowych, religijnych i ultraortodoksyjnych.

Wkrótce po utrzymaniu miejsca w Knesecie 1 listopada, Maoz, w ramach sojuszu swojej partii Noam z Otzma Yehudit Bena Gvira i Religijną Partią Syjonizmu – sojuszem zaaranżowanym przez Netanjahu ze względów politycznych – powiedział, że Prawo Powrotu, które ustanawia uprawnienia Żydów do otrzymania obywatelstwa izraelskiego, była niewłaściwie wykorzystywana do sprowadzania „gojów” do Izraela. (Maoz był pierwszy wybrany 2021 do Knesetu).

READ  Żona Brittney Griner dzieli się informacjami po spotkaniu Bidena

„Po raz kolejny udowodniono, że Prawo Powrotu, którego celem jest utrzymanie odpowiedzialności Państwa Izrael wobec Żydów na świecie, jest wykorzystywane w absurdalny sposób, aby sprowadzić nie-Żydów do Państwa Izrael i zmniejszyć procent Żydów w państwie Izrael” – powiedział Maoz, cytowany przez portal Serwis informacyjny Ynet. „Czas to naprawić i zrobimy to” – obiecał.

Noam MK Avi Maoz opuszcza rezydencję prezydenta w Jerozolimie, 10 listopada 2022 r. (Yonatan Sindel/ Flash90)

Oprócz ograniczenia klauzuli dziadka, Maoz i religijni sojusznicy polityczni naciskają na wycięcie nieortodoksyjnej konwersji na judaizm z akceptowalnych dowodów żydowskiej przynależności do imigracji.

Maoz powiedział również, że poprawia edukację żydowską w izraelskich szkołach publicznych i nie określił „kursy progresywne”, w tym niezdefiniowane „gender studies”.

Jego impreza Noam też była w toku reklamy kampanii w okresie poprzedzającym wybory 1 listopada, mówiąc, że arabscy ​​​​nauczyciele w żydowskich szkołach pomagają wymazać żydowską tożsamość, co niektórzy żydowscy prawodawcy potępiają jako rasistowskie.

Maoz wzrosła dla kobiet natychmiast zamknąć Departament ds. Płci Sił Obronnych Izraela, który opowiada się za miejscem kobiet w wojsku.

Sprzeciwia się kobietom na stanowiskach bojowych, wzywa do zaprzestania egalitarnych modlitw przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie i popiera popieraną przez partie religijne propozycję zalegalizowania segregacji płciowej podczas wydarzeń publicznych.

Maoz pracował nad „wzmocnieniem żydowskiego charakteru państwa Izrael” poprzez ustanowienie surowszego narodowego przestrzegania szabatu, wzmocnienie monopolu ortodoksyjnego rabinatu na życie religijne, wprowadzenie praw religijnych do szerszego społeczeństwa i promowanie „wartości rodzinnych”. On i jego partia Noam zajmują szereg homofobicznych stanowisk.

Noam po raz pierwszy wszedł na arenę polityczną w 2019 roku z serią prowokacyjnych billboardów na autostradach i reklam wideo z hasłem „Izrael wybiera normalność”. Partia twierdzi, że społeczność LGBT „narzuciła swój program” reszcie izraelskiego społeczeństwa, które wierzy w „normalną” (heteronormatywną) strukturę rodziny.

READ  Powodzie w Europie: Ogromne zniszczenia stają się widoczne, gdy woda opadnie

Billboardy na autostradzie Noam Party pod Tel Awiwem z napisem „Izrael wybiera normalność”. (przyzwoitość)

Porównał także Żydów LGBT i Żydów reformowanych do nazistów. Wideo z kampanii z 2019 roku porównywało reformowanych Żydów, lewicowych aktywistów i obrońców praw gejów do nazistów i palestyńskich zamachowców-samobójców, mówiąc, że wszyscy „chcą nas zniszczyć”.

Sam Maoz ostatnio opowiedział się za zakończeniem Marszów Równości, przywróceniem „matki” i „ojca” na formularzach rządowych w miejsce nowo adoptowanego „rodzica” i zezwoleniem na obecnie zakazaną i szeroko obalaną terapię konwersyjną.

Duchowy przywódca Noama, wybitny narodowy charedim rabin Cwi Tau, był wiodącym głosem w narodowej społeczności religijnej przeciwko akceptacji LGBT. W 2017 roku napisał, że homoseksualizm jest „najbrzydszą aberracją, która niszczy życie rodzinne… i jest sprzeczna z podstawową podstawą ludzkiej egzystencji”.

Tau został niedawno oskarżony o serię napaści na tle seksualnym, które rzekomo miały miejsce od dziesięcioleci.

Zrzut ekranu z filmu Dorit, jednej z dwóch kobiet oskarżających rabina Cwi Tau o gwałt, 13 listopada 2022 r. (kanał 13. Wykorzystany na podstawie art. 27a ustawy o prawie autorskim)

Posłowie ustępującej koalicji potępili podpisaną w niedzielę umowę Noam-Likud.

„Od teraz, według Netanjahu i Avi Maoza, są Żydzi klasy A i Żydzi klasy B”, powiedział Yesh Atid w oświadczeniu, podczas gdy Gilad Kariv, rabin zreformowany przez Partię Pracy, nazwał nominację „policzkiem w twarz”. dla osób świeckich, tradycjonalistycznych Żydów, kobiet i gejów.

„MK Maoz przekona się, że większość opinii publicznej sprzeciwia się próbom nawracania i podżegania do nienawiści przez jego partię” – napisał na Twitterze Kariv.

Również ruch reformatorski w Izraelu wypowiedział się zdecydowanie przeciwko umowie koalicyjnej.

„Przypominamy domniemanemu przywódcy tzw [Jewish identity] autorytet, że istnieje więcej niż jeden sposób bycia Żydem. Avi Maoz, który dostał przefinansowaną pracę od [presumed] Premier elekt nie będzie decydował, jakie są te ścieżki dla milionów Żydów w Izraelu i diasporze” – napisano w oświadczeniu ruchu.

READ  Chiny uruchamiają gorącą linię do zgłaszania „nielegalnych” komentarzy na temat Komunistycznej Partii Chin

Porozumienie Likudu z Noamem jest drugim podpisanym w trakcie trwających rozmów koalicyjnych, po częściowym porozumieniu z Otzmą Yehudit w sprawie powołania Ben Gvira na stanowisko ministra bezpieczeństwa narodowego oraz przydzielenia partii dwóch dodatkowych ministrów, jednego wiceministra i dwóch przewodniczących komisji.

Religijny syjonizm, zjednoczony judaizm Tory i Szas nie podpisały jeszcze umowy z Likudem.

Judah Ari Gross, Jacob Magid i pracownicy Times of Israel przyczynili się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.