Connect with us

Świat

Nawalny pojawia się w sądzie po raz pierwszy od zakończenia strajku głodowego i mówi: „Jestem po prostu okropnym szkieletem”.

Published

on

Aktywista został zatrzymany na podstawie odrębnego naruszenia warunków zawieszenia w lutym, mimo że wyzdrowiał po zatruciu środkiem nerwowym Nowiczok w Niemczech, kiedy został oskarżony o niezgłoszenie się do kuratorów sądowych. Nawalny obwinia Kreml o próbę życia, czemu rząd wielokrotnie zaprzeczał.

Nawalny rozpoczął strajk głodowy w więzieniu 31 marca, aby poprosić o pomoc lekarską, ale zakończył się w zeszłym tygodniu, kiedy w końcu otrzymał pomoc lekarską.

Rozmawiał ze swoją żoną Julią Navalnya, która była fizycznie obecna w sądzie, i podał jej szczegóły dotyczące swojej wagi oraz tego, co ostatnio jadł.

Powiedział, że został zabrany do łaźni, żeby mógł wyglądać „przyzwoicie” dla swojego słuchu.

„Spojrzałem na siebie. Jestem po prostu okropnym szkieletem. Ostatnim razem, kiedy ważyłem 72 kilogramy, byłem prawdopodobnie w siódmej klasie” – powiedział. Jego prawnik powiedział, że Nawalny ważył 94 kilogramy, kiedy w styczniu wrócił do Moskwy z Niemiec.

Dodał, że „zjadał cztery łyżki owsianki dziennie, pięć dzisiaj i sześć jutro”.

W swoim ostatnim oświadczeniu, zanim sędzia Kurysheva Natalia wyszła, by zastanowić się nad decyzją, Nawalny rozpoczął tyradę przeciwko Putinowi, porównując go do głupiego króla z opowiadania dla dzieci „Nowe szaty cesarza”.

„Chcę powiedzieć, że twój król jest nagi i wrzeszczy o tym bardziej niż mały chłopiec – teraz krzyczą o tym miliony ludzi. To bardzo oczywiste. Nadeszło dwadzieścia lat niekompetentnego panowania: korona wysuwa się z uszy – powiedział Nawalny o Putinie, odnosząc się do masowych protestów przeciwko władzy w Rosji po aresztowaniu aktywisty i podczas jego strajku głodowego.

„Twój nagi król chce rządzić do końca, nie dba o kraj, ma władzę i chce rządzić w nieskończoność” – powiedział.

Zwrócił się również do prokuratorów na sali sądowej.

– Wszyscy są zdrajcami. Ty i nagi król realizujecie plan podboju Rosji, a Rosjan należy zamienić w niewolników. Ich bogactwo zostanie im odebrane, zostaną pozbawieni wszelkich perspektyw, zrealizowaliście ten plan. „

Julia Navalnaya, z przodu po lewej, w sądzie w Moskwie w czwartek.

Powiedział również sędziemu, aby przestał mu przeszkadzać, a także nazwał ją zdrajczynią.

Nalvalny został skazany 20 lutego za zniesławienie weterana II wojny światowej, 94-letniego Ignata Artemenko. Sprawa trafiła do sądu po tym, jak Nawalny zamieścił komentarze w mediach społecznościowych w czerwcu ubiegłego roku, w których skrytykował film w państwowej telewizji RT, w którym różne prominentne postaci wyraziły poparcie dla kontrowersyjnych zmian w rosyjskiej konstytucji. Artemenko był jednym z tych zwolenników. Navalny został ukarany grzywną w wysokości 850 000 rubli (około 11 400 USD).

Poprawki do konstytucji, poparte referendum z 1 lipca, utorowały Putinowi urząd do 2036 r., Mimo że rządził krajem przez dwie dekady.

Rosja złożyła kilka spraw przeciwko Nawalnemu, które on i jego zwolennicy są zdumieni.

Rozprawa ma miejsce również po tym, jak prokuratorzy zamrozili działalność ruchu politycznego Nawalny w całym kraju do czasu orzeczenia sądu w sprawie jego wydalenia jako organizacji ekstremistycznej wraz z Navalny Anti-Corruption Foundation.

Szef sztabu ruchu, Leonid Wołkow, powiedział w czwartek, że ruch zostanie „oficjalnie rozwiązany”, ale pracownicy tych biur będą nadal pracować jako niezależne ruchy, „ale nie będziemy ich już finansować, nie damy im żadnych zadań ale wiemy, że same wykonają świetną robotę ”.

Biura powstały w lutym 2017 r. W celu organizacji działań dla wolontariuszy podczas rosyjskiej kampanii prezydenckiej. Po wyborach biura regionalne podjęły się innej lokalnej pracy politycznej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *