Connect with us

Świat

Nawalny krytyk Putina zarzuca więzieniu odmowę opieki medycznej

Published

on

Nawalny, znany jako najbardziej zaciekły krytyk prezydenta Władimira Putina, przybył do kolonii karnej około 60 mil na wschód od Moskwy na początku tego miesiąca, gdzie został wysłany na służbę dwa i pół roku pozbawienia wolności otrzymał w procesie powszechnie krytykowanym za bycie politycznym.

Prawnicy Nawalnego od prawie dwóch dni próbują dostać się do niego w więzieniu nr 2 Colony.

Prawnicy Vadim Kobzev i Olga Michajłowa powiedzieli w czwartek, że w końcu udało im się spotkać z Nawalnym.

Kobzev powiedział, że Nawalny miał silny ból pleców, który teraz utrudniał mu chodzenie i że jego stan znacznie się pogarszał, ponieważ władze uniemożliwiły mu leczenie.

Prawnicy zwolnili dwóch formalne skargi że Nawalny złożył wniosek do Federalnej Służby Więziennej Federacji Rosyjskiej, oskarżając władze więzienne o umyślne odmówienie mu opieki medycznej i pozbawienie go snu.

Nawalny napisał, że od końca lutego, kiedy przebywał w areszcie śledczym w Moskwie, cierpiał na „ostry ból pleców”, ale jego prośba o badanie przez jego własnego wykwalifikowanego lekarza została odrzucona. Powiedział, że ból się rozprzestrzenił i spowodował drętwienie prawej nogi.

Nawalny powiedział, że w zeszły piątek został zbadany przez lekarza, ale nigdy nie powiedziano mu o jego diagnozie. Jedyne leczenie, jakie otrzymał do tej pory, to dwie tabletki ibuprofenu.

„Widzimy klasyczny obraz rozwoju choroby związanej z uciśniętym nerwem, jeśli nie jest ona odpowiednio leczona” – napisał Nawalny.

Nawalny powiedział też, że co godzinę budzą go w nocy strażnicy, którzy zapalają mu pochodnię w twarz, aby odnotować, że nadal leży w łóżku. Powiedział, że praktyką była „tortura bezsenności”.

READ  Ebola zabija cztery osoby w Gwinei podczas pierwszego nawrotu wirusa Ebola od pięciu lat

Nawalny i jego prawnicy domagają się natychmiastowego kontaktu z lekarzem i zaprzestania deprywacji snu.

„Nie proszę, żeby administracja Kolonii Karnej nr 2 upiekła mi ciasto” – napisał Nawalny. „Żądam, aby moje prawo do opieki medycznej zostało w pełni zrealizowane”.

Jak dotąd władze rosyjskie zaprzeczają, że Nawalny potrzebuje więcej opieki medycznej. Rosyjska Federalna Służba Więzienna ogłosiła w czwartek, że przeprowadziła badanie lekarskie Nawalnego w więzieniu i że jego stan zdrowia został „uznany za stabilny i zadowalający”.

Nawalny zdecydował się wrócić do Rosji ledwo przeżył Zatrucie środkiem nerwowym zeszłego lata a jego rodzina zasugerowała, że ​​jego zdrowie może nadal cierpieć.

Prawnicy Nawalnego i jego żona Julia Nawalny powiedzieli, że Nawalny wcześniej zakazał im publicznego mówienia o swoim problemie z plecami bez chęci narzekania.

„Każdy, kto zna Alexeya, wie, że nie będzie narzekał do samego końca. Zniesie próbę samotności i żartów ”- powiedziała Julia Nawalny napisał na Instagramie.

Ale powiedziała, że ​​teraz domaga się, aby jej mąż był leczony przez lekarzy, którym ufa. Sam Putin powinien zwolnić Nawalnego – powiedziała.

„Domagam się natychmiastowego uwolnienia mojego męża Aleksieja Nawalnego, którego nielegalnie uwięził w więzieniu. Został uwięziony w obawie przed rywalizacją polityczną” – napisała.

Więzienie, w którym przetrzymywany jest Nawalny w obwodzie włodzimierskim, jest znane wśród rosyjskich więźniów z powodu surowości i częstego blokowania dostępu do prawników i krewnych osadzonych. Więźniowie spędzają większość dnia na nogach, praktycznie bez wolnego czasu. Byli więźniowie powiedzieli ABC News i inne media.

Według obserwatorów praw człowieka w rosyjskich więzieniach rutynowo odmawia się osadzonym odpowiedniej opieki medycznej. Więźniowie mogą iść Tygodnie wymagające badań lekarskich przed wizytą u lekarza.

Nawalny wyzdrowiał przez kilka miesięcy w Niemczech po zatruciu, w wyniku czego zapadł w śpiączkę. 41-letni Navalny musiał ponownie nauczyć się poruszać podczas fizjoterapii, ale wydaje się, że dobrze się regeneruje. Jednak jego lekarze powiedzieli, że czynnik nerwowy nowiczok może powodować trwałe uszkodzenie nerwów i inne problemy zdrowotne.

READ  Ostatnie spotkanie szansy Ursuli von der Leyen i Borisa Johnsona

Zespół Nawalnego ogłosił niedawno plany nowego protestu ulicznego tej wiosny. Do protestów przyłączyły się dziesiątki tysięcy ludzi W całej Rosji pod koniec stycznia po aresztowaniu Nawalnego po powrocie do Moskwy. Ale po dwóch tygodniach intensywnych represji, podczas których aresztowano tysiące ludzi, organizatorzy Nawalnego przerwali kolejne demonstracje uliczne, mówiąc, że ruch musi utrzymać swoją siłę i że jest nieodpowiedzialne, aby kontynuować, gdy jest jasne, że krótkoterminowe demonstracje nie zmusią Kremla do użyj Navalny, aby zwolnić.

Zespół zapowiedział, że przyjmie inne podejście i nie poda daty nowego protestu, dopóki 500 000 osób nie zapowie, że weźmie udział, rejestrując się na stronie internetowej utworzonej przez grupę Nawalnego. Po ponad dwóch dniach jest Strona pokazuje, że zarejestrowało się blisko 247 000 osób wziąć udział w proteście.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *