Connect with us

Świat

Watykan: Papieska Komisja Covid-19 informuje o obawach dotyczących papieża w związku z pandemią wiszącego koronawirusa

Published

on

Jeden z najważniejszych członków papieskiej komisji, o. Augusto Zampini, przyznał, że sztab papieża Franciszka był zaniepokojony obecną sytuacją. Zauważył, że Ojciec Święty ma już 83 lata i po chorobie w młodości żyje z częścią płuc. Dlatego gdyby zaraził się koronawirusem, byłby narażony na duże ryzyko powikłań zdrowotnych.

Skutki pandemii w Kościele. „Papież Franciszek nie ma harmonogramu” [WIDEO]

Cały świat dotknięty jest pandemią, która zmieniła także życie w Watykanie. Papież obecnie nie ma harmonogramu, a jego podróże były …

Zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Francis, choć często widywany publicznie bez maski, niedawno zaczął go używać. Personel Papieża ma nadzieję, że będzie mógł go wykorzystać podczas środowej audiencji generalnej.

Agencja PA przypomina, że ​​Franciszek był krytykowany za odmowę noszenia maski w domu, pomimo przepisów watykańskich, które wymagały, aby było to robione zarówno w domu, jak i poza nim, gdy nie można zagwarantować dystansu społecznego.

W ubiegłym tygodniu Papież nosił maskę przez ponad dwie godziny podczas międzywyznaniowego spotkania modlitewnego na Kapitolu. Eksperci są zaniepokojeni sytuacją, w której tydzień temu, ku zdziwieniu opinii publicznej, przemawiał do biskupów bez maski i przyjął w sobotę hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza bez maski.

Ojciec Święty Franciszek podpisał w Asyżu encyklikę „Fratelli tutti”

Papież Franciszek podpisał w sobotę w Asyżu encyklikę „Fratelli tutti” o braterstwie i przyjaźni społecznej. Podpisał w końcu …

Zobacz więcej

Pani Zampini nie kryła jednak zaniepokojenia trzynastoma przypadkami zakażenia koronawirusem w Gwardii Szwajcarskiej oraz u jednego z mieszkańców domu św. Marty. Zauważył, że Watykan ma bardzo surowe przepisy dotyczące dystansu społecznego i mycia rąk, ale sprawy są kontynuowane.

Komisja Watykańska, w której O. Zampini pracuje, aby zaspokoić bieżące potrzeby Kościoła na całym świecie poprzez konkretne działania pomocowe, jednocześnie opracowując zalecenia polityczne dotyczące sposobu, w jaki rządy i instytucje ponownie postrzegają globalne struktury gospodarcze, środowiskowe, społeczne, zdrowotne i inne mogą być bardziej sprawiedliwe i zrównoważone.

READ  Według Ardern z Nowej Zelandii różnice w stosunku do Chin stają się coraz trudniejsze do pogodzeniaŹródło:

#Zdrowie


#Płuco


#Pandemia


#Korona wirus


# Covid19


# Papież


#franciszek


#Watykan


#Rzym


#assisi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.