Connect with us

technologia

2020 iPad Air vs. iPad Pro: praktyczne porównanie

Published

on

Apple ogłosił nową czwartą generację w 2020 roku iPad Air we wrześniu, ale nowe tablety trafiły do ​​klientów dopiero w ostatni piątek. Wzięliśmy jeden i pomyśleliśmy, że zrobimy z nim praktyczne porównanie iPad Pro, który został ostatnio zaktualizowany w marcu, ponieważ oba tablety są tak samo wydajne i mają ze sobą wiele wspólnego.

Subskrybuj kanał YouTube MacRumors więcej filmów.

Projekt i rozmiar

Jeśli chodzi o wygląd, 11-calowy iPad Pro‌ i 10,9-calowy iPad Air‌ wyglądają bardzo podobnie z takimi płaskimi krawędziami iPhone 12, wypukłość aparatu z tyłu i wyświetlacz bez obramowania bez przycisku Home. Zwróć uwagę, że w filmie porównujemy „iPada Air” z 12,9-calowym iPadem Pro, ponieważ nie mamy pod ręką 11-calowego modelu, ale poza rozmiarem jest to również z „iPadem Air” identyczny.


Modele „iPada Pro” są dostępne w kolorze srebrnym i gwiezdnej szarości, ale Apple dodał nowe, zabawne kolory w iPadzie Air. Jest dostępny w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości, różowym złocie, niebieskim i zielonym.

pokaz

„IPad Air” jest tylko trochę mniejszy niż 11-calowy „iPad Pro”, a ramki wokół wyświetlacza są nieco grubsze. Nie jest to duża różnica, ale widać ją na obu tabletach obok siebie. Poza tym jakość wyświetlania jest podobna, z jednym godnym uwagi wyjątkiem: PiPad Pro‌ obsługuje częstotliwość odświeżania 120 Hz ProMotion, zapewniając płynniejsze przewijanie i lepsze ogólne wrażenia.


Czy warto wydać więcej na iPada Pro‌ niż na iPada Air‌ tylko na ProMotion? Prawdopodobnie nie, ale jest to zauważalne zaniedbanie, które jest jedną z większych wad iPada Air.


Obsługują to zarówno „iPad Air”, jak i „iPad Pro” Sztyft jabłkowy 2 i warto zauważyć, że pisanie i szkicowanie jest trochę płynniejsze dzięki wyświetlaczowi ProMotion.

Uwierzytelnianie biometryczne

„IPad Pro” jest wyposażony w system kamer TrueDepth, który działa z rozpoznawaniem twarzy, aby go odblokować iPad poprzez rozpoznawanie twarzy, a „iPad Air” powraca do starego ulubionego: Identyfikacja dotykowa.

READ  Oferty Amazon na Czarny piątek: Echo, Kindle, Fire TV i nie tylko


Nie ma przycisku głównego „Touch ID”, ale „Touch ID” jest zintegrowany z włącznikiem zasilania na górze urządzenia. Jest to szybkie i łatwe, ale musisz sięgnąć do górnej części „iPada”, aby go odblokować. Nie jest to tak płynne, jak rozpoznawanie twarzy, zwłaszcza w przypadku korzystania z akcesoriów takich jak Magic Keyboard. Na iPadzie Pro możesz go aktywować za pomocą klawiatury i odblokować natychmiast po zeskanowaniu twarzy. Na iPadzie Air‌ jest to proces dwuetapowy.

Aparaty

„IPad Air” ma szerokokątną kamerę cofania z jednym obiektywem i bez skanera LiDAR, podczas gdy PiPad Pro‌ ma aparat z dwoma obiektywami z opcjami obiektywu szerokokątnego i ultraszerokokątnego, a także skaner LiDAR dla rozszerzonych funkcji AR.


Jeśli nie używasz swojego „iPada” do robienia zdjęć, nie powinno to być wielkim problemem, podobnie jak ci, którzy nie interesują się aplikacjami rozszerzonej rzeczywistości. Oba mają ten sam 7-megapikselowy aparat z przodu, ale iPad Pro‌ ma również możliwości aparatu TrueDepth.

głośnik

„IPad Air” ma cztery wycięcia na głośniki, podobnie jak „iPad Pro”, ale zamiast czterech są tylko dwa głośniki stereo. Istnieje wyraźna różnica w dźwięku, a „iPad Pro” ma przewagę.

A12Z vs. A14

„IPad Air” ma ten sam chip A14, co „iPhone 12”, podczas gdy „iPad Pro” korzysta ze starszego układu A12Z. W naszych testach Geekbench zwyciężył iPad Air ‘A14, ale A12Z ma dodatkowy rdzeń GPU, który daje mu przewagę w wydajności GPU. Jednak nie zauważyliśmy żadnych różnic w edycji zdjęć lub wideo, a oba są zdolnymi urządzeniami.


Jeśli chodzi o pamięć RAM, „iPad Air” ma 4 GB, a „iPad Pro” 6 GB pamięci RAM.

Żywotność baterii

Żywotność baterii wydaje się być mniej więcej taka sama dla „iPada Air” i „iPada Pro”. Apple reklamuje 10 godzin przeglądania Internetu i odtwarzania wideo w obu przypadkach.

READ  Ponowne zamówienie PS5 zostało wyprzedane na Target - sprawdź to dalej

Ceny i przechowywanie

10,9-calowy PiPad Air‌ kosztuje 599 USD z 64 GB pamięci, a 11-calowy PiPad Pro‌ kosztuje 799 USD ze 128 GB pamięci. Nie ma czegoś takiego jak „iPad Air” 128 GB, a model 256 GB kosztuje 749 USD. 11-calowy iPad Pro o pojemności 256 GB kosztuje 899 USD, a uaktualnienie do większego ekranu o przekątnej 12,9 cala jest również drogie w tym modelu, zaczynając od 999 USD.


„IPad Air” jest znacznie tańszy niż „iPad Pro”, gdy można uciec z 64 GB miejsca, ale dla niektórych może to nie wystarczyć. 799 USD za 128 GB iPada Pro w porównaniu z 749 USD za 256 GB iPada Air to mniejsza różnica w cenie i należy ją wziąć pod uwagę, jeśli 64 GB pamięci to za mało.

Konkluzja

Dla większości ludzi „iPad Air” to „iPad” do wyboru. Dzięki chipowi A14 jest mocniejszy i oferuje wiele takich samych funkcji. Jest też „Touch ID” dla fanów „Touch ID”. Brakuje tego wyświetlacza, ponieważ nie ma ProMotion, ale jest tańszy, szybszy i dostępny w lepszych kolorach, co obecnie daje mu przewagę nad „iPadem Pro”.

„IPad Pro” nadal wygrywa, gdy potrzebujesz zaawansowanych funkcji skanera LiDAR i aparatu, a także wyświetlacza ProMotion lub gdy potrzebujesz większego formatu 12,9 cala niedostępnego w „iPadzie Air” jest.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *