Connect with us

technologia

Naughty Dog poświęca więcej czasu grze wieloosobowej The Last of Us i ogłasza nową grę dla jednego gracza

Published

on

Naughty Dog poświęca więcej czasu grze wieloosobowej The Last of Us i ogłasza nową grę dla jednego gracza

Naughty Dog, uznany twórca serii takich jak Uncharted i The Last of Us, wydał oświadczenie dotyczące gry wieloosobowej, której akcja toczy się w uniwersum The Last of Us. W poście deweloper mówi, że projekt dla wielu graczy zajmuje więcej czasu niż pierwotnie przewidywano, ale złagodził cios, ogłaszając niezapowiedzianą grę dla jednego gracza.

„Wiemy, że wielu z was było podekscytowanych, aby dowiedzieć się więcej o naszej grze wieloosobowej, The Last of Us” – czytamy w oświadczeniu. „Jesteśmy niesamowicie dumni z pracy, jaką nasze studio wykonało do tej pory, ale w trakcie tworzenia zdaliśmy sobie sprawę, że danie grze więcej czasu jest dla niej najlepsze. Nasz zespół będzie nadal pracował nad tym projektem.”, a także innymi grami, nad którymi pracujemy, w tym zupełnie nową rozgrywką dla jednego gracza; nie możemy się doczekać, aby wkrótce udostępnić więcej. Jesteśmy wdzięczni naszej niesamowitej społeczności za wsparcie – dziękujemy za pasję do naszych gier, która wraz z nami idzie do przodu”.

To stwierdzenie następuje raport z Bloomberga, co wskazywało na problemy w opracowaniu tytułu. Według raportu zespół programistów został zmniejszony, podczas gdy kierownictwo studia decyduje o kierunku.

Ten projekt dla wielu graczy został pierwotnie opracowany jako tryb dla The Last of Us Part II, podobny do trybu dla wielu graczy z oryginalnego The Last of Us. Jednak w miarę rozszerzania się zarówno kampanii dla jednego gracza, jak i dla wielu graczy, Naughty Dog zdecydowało się nadać priorytet kampanii dla jednego gracza, która została wydana w 2020 roku. W czerwcu 2022 roku Naughty Dog ogłosiło, że komponent dla wielu graczy jest teraz samodzielnym projektem i udostępniło grafikę koncepcyjną (powyżej). Na początku tego roku Naughty Dog opublikowało kolejną nową grafikę koncepcyjną (poniżej) i obiecało więcej szczegółów na temat samodzielnego projektu dla wielu graczy jeszcze w tym roku.

READ  Nowa gra Tomb Raider jest w drodze, oparta na silniku Unreal Engine 5

Najnowsza gra Naughty Dog, The Last of Us Part II z 2020 roku, otrzymała ogólne recenzje z oceną 93 w serwisie Metacritic, ale okazała się kontrowersyjna wśród graczy. Od tego czasu Naughty Dog wydało Uncharted: Legacy of Thieves Collection, która zawiera zremasterowane wersje Uncharted 4: Kres złodzieja i Uncharted: Zaginione dziedzictwo, a także The Last of Us Part I, remake The Last of Us oraz The Last of Us: Left Behind. Być może największym wpływem The Last of Us w 2023 roku był pierwszy sezon serialu HBO, w którym wystąpili Pedro Pascal i Bella Ramsey, który zyskał uznanie krytyków.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy usłyszymy więcej od Naughty Dog na temat tej gry wieloosobowej lub projektu dla jednego gracza, o którym mowa w tym oświadczeniu, ale ponieważ PlayStation Showcase nie wspomina o żadnym projekcie studia w tym tygodniu, może to trochę potrwać zanim poznamy istotne szczegóły.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *