Connect with us

Nauka

NASA zdumiona tajemniczymi grzbietami na Marsie

Published

on

NASA spędził lat obserwowanie i odkrywanie Mars, ale Mars Reconnaissance Orbiter wykonał w zeszłym miesiącu zdjęcie prążkowanej części powierzchni Marsa, które jest „zagadkowe” dla naukowców.

Zdjęcie wykonane kamerą HiRise Context zostało wzmocnione kolorami, aby pomóc skorelować jednostki skalne, ale pozostawiło to więcej pytań niż odpowiedzi na temat obszaru znanego jako Aureum Chaos.

Zespół z University of Arizona, który obsługuje kamerę HiRise, zaproponował, jak uformował się ten obszar.

MASYWNE LAWY NA MARSIE I KSIĘŻYCU MOGĄ BYĆ DOMEM ŻYCIA, NAUKOWCY ZNAJDUJĄ

„Gruntownie wielokątny wzorzysty grunt powstał w wyniku naprężeń w osadach, a wody gruntowe podążały za pęknięciami i osadzały minerały, które cementowały osady” – napisali naukowcy w post na blogu. „Po tym nastąpiły prawdopodobnie miliardy lat erozji powodowanej przez wiatr, pozostawiając cementowane pęknięcia jako wysoko stojące grzbiety”.

„Oczywiście ta historia jest prawie na pewno niekompletna, jeśli nie całkowicie błędna” – dodali naukowcy.

Według NASAAureum Chaos to „obszar o szerokości 229 mil we wschodniej części Valles Marineris”. Region jest nierówny i zawalony, co utrudnia eksplorację łazikom.

Jednak helikopter Ingenuity dołączony do niedawno zwodowanego łazika Perseverance może ostatecznie pomóc w eksploracji tego regionu Czerwonej Planety.

W sierpniu, NASA osiągnął „wielki kamień milowy” w najnowszej misji Mars, ponieważ agencja kosmiczna była w stanie zasilić sześć akumulatorów litowo-jonowych helikoptera.

BAKTERIE MOGŁY PODRÓŻOWAĆ Z MARSÓW NA ZIEMIĘ, ZMIENIAJĄC TO, CO WIEMY O FORMIE ŻYCIA

Łazik Perseverance NASA, który niedawno lewo Ziemia w drodze na Czerwoną Planetę wykona na Marsie szereg zadań, w tym poszukiwania skamieniałe dowody życia pozaziemskiego.

Wiele wciąż się dowiaduje o marsjańskim terenie i atmosferze. Wcześniej w tym tygodniu łazik Curiosity cętkowany „pyłowy diabeł” w Kraterze Gale.

Długofalowym celem NASA jest wysłanie załogowej misji na Marsa w latach trzydziestych XX wieku.

READ  Fale w strukturze czasu i przestrzeni dają nowe wskazówki co do kształtu czarnych dziur

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.