Connect with us

Sport

Widzew Łódź weźmie udział w rozgrywkach futsalowych

Published

on

Drużyna Widzewa w futsalu zagra w nadchodzących meczach I ligi, w których zmierzą się między innymi ze sobą. z Legią Warszawa. To nowa sekcja, którą stworzył łódzki klub po e-sporcie i amfilmie. Inną może być drużyna piłkarska.

Prezes Łódzkiego Klubu Martyna Pajączek poinformowała w czwartek na konferencji prasowej o nowym składzie, który w kolejnych ligowych rozgrywkach wystąpi pod nazwą Widzew.

Sternik czterokrotnych mistrzów kraju w piłce nożnej zaznaczył, że wieloczęściowy charakter mocno wpisuje się w historię i charakter Widzewa, co klub pragnie podkreślić z okazji tegorocznej 110-lecia.

– Chcemy kontynuować tę tradycję. W zeszłym sezonie udało nam się założyć sekcję piłki nożnej, a pandemia była momentem, w którym nasz projekt esportowy kwitł. Teraz przyszedł czas na futsal – oznajmił pająk.

Zwróciła uwagę, że to spektakularna wersja piłki nożnej, która może uzupełniać to, co jest dostępne dla kibiców, zwłaszcza podczas przerwy w rozgrywkach na murawach. – Mecze na hali są szybkie, dobrze je oglądać. Będzie to więc dodatkowa forma rozrywki i okazja do kibicowania innej drużynie Widzewa – dodała.

Sekcję futsalu koordynował Przemysław Olczak, były prezes I ligi Malwee Łódź, której miejsce w tych rozgrywkach zajmie Widzew. Drużynę trenowali mistrzowie kraju w futsalu i reprezentant Polski Marcin Stanisławski.

– Jesteśmy obecnie w trakcie budowania drużyny, która wystartuje na zapleczu ligi. Po raz pierwszy doszedłem do tego poziomu, ale chcemy, aby to, co teraz się zaczęło, miało swój finał w lidze. Nie zamierzamy jednak od razu dodawać sloganów o reklamach czy tytułach, bo nie chcemy skrótów i chcemy sprowadzić stado sformowanych, drogich graczy. Wolimy sami szukać talentów i każdemu zawodnikowi dać szansę zagrania w futsal – zapewnił Stanisławski, który niedawno grał trenera Gatty Acitve Zduńska Wola.

READ  1. Djokovic i 2. Miedwiediew dochodzą do półfinału Paris Masters

Łódzcy grają w Hali Parkowej przy ul. Małachowskiego, który ma też piłkarzy Widzewa. Na inauguracji I dywizji 19 września spotkają się z KS Gniezno. W grupie, do której udał się Widzew, jest 14 drużyn, w tym Legia Warszawa. Drużyna wygrywa bezpośredni awans do elity.

Pajączek przyznał, że kolejnym krokiem w rozwoju multisekcji Widzewa powinno być utworzenie kobiecej drużyny piłkarskiej. Podkreśliła jednak, że trzeba być do tego poważnym i dobrze przygotowanym. – W tej chwili zadbamy o poprawę jakości sekcji już działających w klubie – wyjaśniła.

Bartłomiej Pawlak

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.