Connect with us

Nauka

NASA ujawnia, że ​​ziemski „mini-księżyc” 2020 SO to zdecydowanie tylko kosmiczny śmieć

Published

on

To zdjęcie z 1964 roku przedstawia rakietę Centaura w górnym stopniu. Obiekt kosmiczny 2020 SO jest jednym z nich.

NASA

Witaj ponownie, rakietowym wzmacniaczu Surveyor 2 Centaur. Właśnie rozpoczęliśmy nowy rozdział w słodko-gorzkiej kosmicznej sadze, która obejmuje ognisty start, skazaną na zagładę misję na księżyc i dziesięciolecia wędrówek kosmicznych.

Booster rakietowy NASA użyty do wystrzelenia lądownika księżycowego Surveyor 2 w 1966 roku powrócił do nas, aby tymczasowo obrócić się jako mini-księżyc na orbicie wokół Ziemi. Kiedy naukowcy zauważyli to we wrześniu, nazwali go 2020 SO. W środę NASA ogłosiła dziwne obiekt został pozytywnie zidentyfikowany jako wzmacniacz z lat 60.

Podczas gdy w 1966 roku wzmacniacz znakomicie wykonał swoją pracę, lądownik nie przetrwał katastrofy lądowania na powierzchni Księżyca.

Specyficzna orbita wzmacniacza wokół Słońca ostrzegł astronomów, że prawdopodobnie nie jest to asteroida, jedna z wielu kosmicznych skał, które krążą po naszej kosmicznej okolicy. W 1966 roku jakiś detektyw wyśledził wzmacniacz blisko Ziemi.

Obserwacje teleskopowe ujawniły skład stali nierdzewnej 2020 SO. Ta kosmiczna praca detektywistyczna polegała na porównaniu danych widma tego enigmatycznego obiektu z danymi zebranymi na znanym wzmacniaczu rocker Centaur, który unosił się w kosmosie od 1971 roku. To był mecz.

Obiekt wzbudził duże zainteresowanie ze względu na otaczającą go tajemnicę i fakt, że został uchwycony na orbicie Ziemi, co czyni go uroczym małym, odwiedzającym mini-księżycem. Plik Projekt Virtual Telescope Project transmitowany na żywo w 2020 roku SO kiedy zbliżył się do Ziemi 30 listopada.

Booster Centaur pozostanie z nami przez kilka miesięcy, ale oczekuje się, że będzie kontynuował swoje kosmiczne przygody z powrotem na orbicie wokół Słońca w marcu 2021 roku. W tym momencie wszyscy możemy powiedzieć: „Dobranoc, Centaur. Dobranoc, mini-księżycu ”.


Teraz gra:
Patrz na to:

Boeing mówi o nauce o rakietach i największej przestrzeni kosmicznej NASA …


22:16

READ  Orange County zgłosił 239 nowych przypadków i 5 nowych zgonów na dzień 3 października - Orange County Register
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *