Liga Mistrzów UEFA. Cały mecz Piszczka, cztery gole Girouda, zwycięstwo Barcelony i Club Brugge

Łukasz Piszczek rozegrał cały mecz, a jego Borussia Dortmund zagrała z Lazio Rzym 1: 1. Olivier Giroud wystąpił w meczu pomiędzy Sevillą a Chelsea (0: 4) i zdobył wszystkie cztery gole. Z drugiej strony FC Barcelona odniosła łatwe zwycięstwo 3: 0 nad Ferencvarosem, a Club Bruges został pokonany przez Zenita St. Petersburg.

Liga Mistrzów: sprawdź szczegóły i wszystkie wyniki

Startowy skład Borussii rozpoczął Łukasz Piszczek i rozegrał cały mecz. Borussia nie trafiła w Erlinga Haalanda, który miał przerwę z powodu kontuzji.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, czasem Lazio atakował trudniej i był blisko bramki. Borussia strzelił jednak gola w szatni – Thorgan Hazard rozegrał świetny mecz w polu karnym przeciwko biegnącemu Raphaelowi Guerreiro i Portugalczyk nie popełnił żadnego błędu w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem.

W drugiej połowie sędzia Mateu Lahoz przyznał Lazio rzut karny. Ciro Immobile zamienił to w bramkę, byłym napastnikiem była Borussia Dortmund.

Ten wynik oznacza, że ​​Borussia prowadzi w grupie z 10 punktami. Lazio ma o jeden punkt mniej.

Borussia Dortmund – Latium Roma 1: 1 (1-0)

Cel: 1: 0 Guerreiro (44.), 1: 1 nieruchomy (67. – z rzutu karnego).

W tej samej grupie Club Bruges zwiększył swoje szanse na awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Jeśli Belgowie wygrają ostatni mecz z Lazio, zagrają wiosną w fazie pucharowej.

Gospodarze lepiej rozpoczęli mecz i objęli prowadzenie w 33. minucie po bramce Charlesa de Ketelaera. Po zmianie 2-0 Hans Vanaken przesunął się z rzutu karnego.

Wątpliwości co do losów spotkania rozwiał w 73. minucie Noa Lang i strzelił gola na 3: 0.

READ  Estońska drużyna koszykówki 3x3 remisuje w finale Pucharu Europy | Sporty

Club Brugge – Zenit St.Petersburg 3-0 (1-0)

Bramka: 1-0 de Ketelaer (33.), 2-0 Vanaken (58. – z rzutu karnego), 3-0 Lang (73.).

Więcej wiadomości sportowych na sport.interia.pl Kliknij!

Barcelona prowadzi w tabeli grupy G z pełną liczbą punktów. Jednak grali z Ferencvarosem w bardzo ograniczonym składzie. Po decyzji trenera Lionel Messi, Marc-Andre ter Stegen i Philippe Coutinho nie pojechali do Budapesztu. Ansu Fati, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Sergi Roberto i Ronald Araujo również leczą kontuzje.

Mimo to otwarcie gry zajęło Barcelonie zaledwie 14 minut. Po bardzo fajnej akcji Ousmane Dembele i Jordi Alby Antoine Griezmann uderzył sprytnie piętą.

Sześć minut później Martin Braithwaite wygrał 2-0. Po prawie podwójnej akcji Dembele spłaszczył się z lewej strony, a Duńczyk wepchnął piłkę do bramki.

Barcelona była już 3: 0 w 27. minucie! Ousmane Dembele zdobył rzut karny dla Dumy Katalonii. Ale później zwolniła i mecz zakończył się wynikiem w pierwszej połowie.

Ferencvaros – FC Barcelona 0-3 (0-3)

Bramy: 0-1 Griezmann (14.), 0-2 Braithwaite (20.), 0-3 Dembele (27. – z rzutu karnego).

Chelsea i Sevilla miały przed meczem 10 punktów, więc oboje byli pewni, że przejdą do następnej rundy. Dzisiaj Chelsea zbliżyła się do pierwszego miejsca w grupie, a Olivier Giroud, strzelec wszystkich czterech bramek, pokazał się.

„The Blues” objęli prowadzenie w 8. minucie. Po akcji Kai Havertza, Olivier Giroud przejął kontrolę nad piłką w polu karnym, minął obrońcę i strzał pod poprzeczką Sevilli.

Giroud strzelił również na początku drugiej połowy i strzelił 2: 0, tym razem miał zimną głowę w polu karnym i zmylił bramkarza przeciwnika ładnym podcięciem.

Na kwadrans przed końcem, Giroud elegancko wykonał dośrodkowanie N’Golo Kanta i dobrze napisał hat-trick!

Z karą na osiem minut przed końcem meczu The Blues, nie było wątpliwości, że Olivier Giroud dobiegnie do piłki. Francuzi użyli „jedenastki” i strzelili czwartego gola w meczu!

READ  Clarissa Jean Mittel, 1939-2022 | Wiadomości, sport, praca

Sevilla FC – Chelsea FC 0-4 (0-1)

cel: 0-1 Giroud (8. miejsce), 0-2 Giroud (54.), 0-3 Giroud (74.), 0-4 Giroud (82. miejsce z rzutu karnego).