Connect with us

Nauka

Orki zabijają wielkie białe rekiny dla serc i jąder

Published

on

Okazuje się, że żarłacze białe nie zawsze są łowcami – obawiający się mordercy z oceanu są ofiarami orków.

Autopsje zostały przeprowadzone na sześciu ciałach potwornych drapieżników, które przez lata wyrzucały na wybrzeże Republiki Południowej Afryki, a wyniki pokazują, że rekiny zostały zaatakowane przez orki ze względu na ich bogate w składniki odżywcze organy.

Biolożka morska Alison Towner pomogła przeprowadzić sekcję zwłok sześciu rekinów, które wylądowały u wybrzeży Gansbaai, a na kanale YouTube Shark Talk, prowadzonym przez Gemma Care, powiedziała, że ​​strąki orki „fizycznie rozerwały” rekiny ” skóry tuż pod gardłem w „precyzyjny i wyrafinowany” sposób, aby narządy mogły się wymknąć. Ta historia była po raz pierwszy zgłoszone przez Newsweek.

Istnieją doniesienia, że ​​orki atakują kilka gatunków rekinów u wybrzeży Afryki Południowej od 2017 r., A śmierć została ostatecznie powiązana z dwoma orkami na tym obszarze.

Towner powiedział, że sekcje zwłok wielkich białych zajęły godziny, a zespół skrupulatnie wykonywał pomiary z każdej części rekina. „Następnie idziemy sprawdzić, czy są jakieś oznaki traumy, które oznaczałyby, że można pominąć drapieżnictwo orków” – powiedziała Care. „Wszelkie obrażenia łodzi, żyłki… uraz, który mógł być przyczyną śmierci. Kiedy zwierzę tam leży z wyrwaną 60-kilogramową wątrobą, jest to całkiem oczywiste ”.

Ataki na wielkie białe rekiny były identyczne z podobnymi atakami na siedem rekinów skrzelowych w okolicy, a Towner dodał: „Tuż pod powierzchnią skóry jest idealne miejsce, aby otworzyć rekina i uzyskać dostęp do wątroby i ją wydobyć”, Towner powiedziany. „Myślę, że dwóm zwierzętom usunięto oba serca, a jednemu samcowi usunięto jądra. Ponieważ są bardzo blisko w jamie ciała.

„Sądzimy, że te dwa orki uczyły się chwytać płetwy piersiowe. Nie wiemy tego na pewno. To jest jak ruch zgrywania. Wątroba… jest tłusta, bardzo śliska, naturalnie wysunęłaby się, aby mogli przyjść i podzielić się nią. ”

READ  Meteor „jasny jak księżyc w pełni” uchwycony kamerą w Japonii

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.