Connect with us

technologia

NASA ogłasza ważne „ekscytujące wieści” o Księżycu

Published

on

NASA zorganizuje ważne wydarzenie, aby ogłosić „ekscytujące nowe odkrycie” dotyczące Księżyca.

Agencja kosmiczna nie ujawniła szczegółów dotyczących odkrycia, ale stwierdziła, że ​​„przyczynia się do wysiłków NASA, aby dowiedzieć się o Księżycu w celu wsparcia eksploracji kosmosu”.

Mówiono również, że odkrycie pochodzi ze Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy, czyli Sofii.

Sofia to zmodyfikowany Boeing 747, który leci wyżej niż większość atmosfery, więc wbudowany 9-stopowy teleskop zapewnia wyraźny obraz naszego Układu Słonecznego i szerszego Wszechświata. Samolot może wznieść się ponad 99 procent pary wodnej w atmosferze, co zwykle przesłania nam widok przestrzeni.

Teleskopowe instrumenty w środku latającego obserwatorium zbierają światło podczerwone, co oznacza, że ​​może „wychwycić zjawiska, których nie można zobaczyć za pomocą światła widzialnego” – podała NASA w swoim komunikacie.

Ogłoszenie przez NASA wydarzenia było mocno związane z programem Artemis, który ma na celu wysłanie pierwszej kobiety i następnego mężczyzny na Księżyc w 2024 roku, z nadzieją wykorzystania go jako bazy do rozpoczęcia misji na Marsa od lat 30. Będziesz pierwszymi ludźmi, którzy postawią stopę na Księżycu od 1972 roku.

W odprawie weźmie udział Jacob Bleacher, główny naukowiec ds. Eksploracji w Dyrekcji ds. Eksploracji Ludzi i Misji Operacyjnych w siedzibie NASA. Sugeruje to, że odkrycie ma przynajmniej zastosowanie do planów agencji kosmicznej, aby podróżować na Księżyc i tam mieszkać.

Oprócz Dr. Bleacher weźmie udział w wydarzeniu przez Paula Hertza, dyrektora działu astrofizyki w siedzibie NASA. Casey Honniball, stażysta podoktorancki w Goddard Space Flight Center NASA; i Naseem Rangwala, naukowiec zajmujący się projektem misji SOFIA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.