Liverpool wygrał po raz pierwszy od prawie miesiąca. Niespodzianki w piłce nożnej Ligi Mistrzów

Liverpool czekał na zwycięstwo w oficjalnym meczu od 28 września, kiedy pokonał Third Division Lincoln w Pucharze Ligi Angielskiej. Później miał dwie porażki, w tym 2: 7 z Aston Villą i remis. Zła seria ostatecznie zakończyła się w Amsterdamie, choć zespół Jürgena Kloppa nie zaimponował na boisku.

Obejrzyj wideo
Marek Papszun wyjaśnia sekrety sukcesu Rakowa. „Polska ma opóźnienia w szkoleniach” [SEKCJA PIŁKARSKA #68]

W pierwszej połowie mistrzowie Anglii nie stworzyli wyraźnej szansy na zdobycie bramki i przy dużym szczęściu strzelili gola. Po strzale Sadio Mane, piłka odbiła się od dwóch przeciwników i to odbicie Nicolasa Tagliafico zmusiło Andre Onanę do poddania się. W polu karnym Adriana było znacznie bardziej niebezpiecznie. Dusan Tadić był tym, który najprawdopodobniej pokonał go przed przerwą, ale pomimo udanego nakładania się na bramkarza Liverpoolu, Fabinho uratował The Reds, wyrzucając piłkę poza linię bramkową.

Ajax nadal wyglądał lepiej po przerwie. Szczególnie Tadic i Davy Klaassen byli bardzo aktywni w ataku. Ten ostatni na początku drugiej połowy przełamał bramkę, a kilka minut później Adrian obronił strzał i zakończył niebezpieczną kontratak gospodarzy. Przejęcie kontroli nad grą zajęło Liverpoolowi ponad godzinę Gry. I chociaż The Reds mogą nie zabłysnąć w ofensywie (chociaż wejście Takumi Minamino ożywiło ich ataki), nie pozwolili Holendrom przeszkadzać Adrianowi.

W drugim meczu tej grupy (D) Atalanta pokonała na wyjeździe duński FC Midtjylland 4: 0.Odsłona poprzedniej edycji turnieju, która odpadła w ćwierćfinale z PSG i awans do czołowej czwórki na koniec spotkania. przegrał, pokazał, że chce ponownie zmierzyć się z europejskimi liderami w tym sezonie.

Niespodzianka w Mediolanie

Inna włoska drużyna – Inter – również pokazała się świetnie. Milanese zwyciężył przez cały mecz, ale strzelił tylko 2: 2 Borussii Mönchengladbach i strzelił gola w przerwie w drugiej połowie. Romelu Lukaku strzelił w tym meczu dwa gole. Ciekawie wygląda sytuacja w grupie B po pierwszej serii gier. Liderem mistrzostw był rewelacyjny Szachtar Donieck, który został pokonany w składzie rezerwowym pomimo zdziesiątkowanej przez infekcję koronawirusem drużyny Real w Madrycie 3: 2.

READ  Siódemki Czarnych Paproci zostały mistrzami World Series po zwycięstwie w Toulouse Sevens

Bayern zmienił się z ofiary w kata klubów La League

Bayern, który do niedawna był przeklinany przez drużyny z Hiszpanii (Bayern został wyeliminowany jeden po drugim z Realem w 1/8 finału, Barcelon ± i Atletico) uczynił z iberyjskich zespołów swoją ulubioną ofiarą w tej chwili. W poprzedniej edycji Ligi Mistrzów pokonał Katalończyków 8-2, a następna rozpoczęła się od zniszczenia Allianz Arena Atletico 4-0. Robert Lewandowski To prawda, że ​​tym razem nie strzelił gola, ale miał solidną konkurencję. W drugim meczu tej grupy Salzburg zremisował 2: 2 z Lokomotiwem Moskwa, w tym z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem, obaj dobrze zagrali i przyczynili się do zdobycia ważnego punktu wyjazdowego w starciu z lepszym przeciwnikiem.

Nie było niespodzianek w grupie C, gdzie Manchester City pokonał FC Porto 3: 1 (chociaż to Obywatele stracili bramkę jako pierwsi), a Olympiakos pokonał Olympique Marsylia 1: 0 w Pireusie po wyrównanym meczu. Zwycięski gol dla Greków padł w pierwszej minucie przerwy w drugiej połowie.