Connect with us

Świat

Nancy Pelosi odwiedziła Koreańską Strefę Zdemilitaryzowaną z delegacją kongresową

Published

on

„To był przywilej pracować z amerykańskimi bohaterami w mundurach na terenie Korei, dowodzonymi przez generała Paula LaCamera, dowódcę Sił Amerykańskich w Korei. Wyraziliśmy wdzięczność Kongresowi i krajowi za patriotyczną służbę naszym członkom służby, którzy stoją jako strażnicy demokracji na Półwyspie Koreańskim” – powiedział Pelosi w oświadczeniu.

Ustanowiona w 1953 roku Koreańska Umowa Rozejmowa, strefa DMZ jest ziemią niczyją o długości 160 mil, około 50 mil na północ od Seulu. Jest to często opisywane jako najbardziej uzbrojona granica na świecie.

Pelosi powiedziała, że ​​delegacja odwiedziła również Seul i pochwaliła to, co określiła jako „silną więź” między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Południową.

„Stany Zjednoczone i Koreę Południową łączy silna więź, stworzona dla bezpieczeństwa i ukształtowana przez dziesięciolecia ciepłej przyjaźni. Nasza delegacja Kongresu udała się do Seulu, aby potwierdzić nasze cenne powiązania i wspólne zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa i stabilności, wzrostu gospodarczego i demokratycznych rządów” – powiedział Pelosi.

Pelosi powiedział, że delegacja została „zaszczycona byciem gościem na spotkaniu parlamentarnym”, „na którym potwierdziliśmy nasze zaangażowanie w sojusz amerykańsko-koreański” i „była zadowolona z rozmowy telefonicznej z prezydentem Korei Yoon Suk”. .

Pelosi poprowadził rozmowę, mówiąc: „Podziękowaliśmy prezydentowi za gościnność Korei 28 000 żołnierzy amerykańskich i ich rodzin. Każdy członek prowadził dyskusje z prezydentem i podkreślał obszary ciągłej współpracy na rzecz rozwoju wolnego i otwartego Indo-Pacyfiku. ”

Ogłoszenie pojawia się po Pelosi ostatnio odwiedził Tajwan pośród groźby chińskiego odwetu.

Pelosi wylądował we wtorek w Tajpej, co oznacza znaczące wsparcie dla Tajwanu. Wizyta Pelosi w Tajpej to pierwsza od 25 lat wizyta spikera Izby Reprezentantów USA na Tajwanie. Ich podróż przypada na słaby punkt w stosunkach amerykańsko-chińskich i pomimo ostrzeżeń administracji Bidena o zatrzymaniu się na Tajwanie.

Ta historia została zaktualizowana w czwartek o dodatkowe wydarzenia.

READ  Wielka Brytania przygotowuje żołnierzy do złagodzenia niedoborów gazu w pompach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.