Connect with us

Świat

Najświeższe wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie

Published

on

Szef ONZ wzywa do położenia kresu „nuklearnemu grzechotaniu szabelką” i ostrzega świat przed „maksymalnym niebezpieczeństwem”

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wezwał do zaprzestania „nuklearnego pobrzękiwania szabelką” i ostrzegł, że świat stoi w obliczu niezwykle niebezpiecznej przepaści, gdy trwają walki o elektrownię atomową w Zaporożu na południu Ukrainy, największą tego typu elektrownię w Europie.

„Nuklearne pobrzękiwanie szabelką musi przestać… przyjść do stołu negocjacyjnego, aby rozładować napięcia i raz na zawsze zakończyć wyścig zbrojeń nuklearnych” – powiedział Guterres w oświadczeniu po spotkaniu z ambasadorami Rady Bezpieczeństwa ONZ.

To moment „maksymalnego zagrożenia dla naszego świata”, powiedział sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, podkreślając, że „przyszłość ludzkości jest w naszych rękach” i że konflikty muszą być rozwiązywane za pomocą dyplomacji i dialogu, aby „ratować przyszłe pokolenia”. od plagi wojny”.

Dimitar Dilkoff | AFP | Obrazy Getty

To moment „maksymalnego zagrożenia dla naszego świata” – powiedział szef ONZ, podkreślając, że „przyszłość ludzkości jest w naszych rękach” i że konflikty muszą być rozwiązywane za pomocą dyplomacji i dialogu, aby ochronić „przyszłe pokolenia przed plagą”. ratowania wojny”.

Siły rosyjskie okupują fabrykę od marca, a wielu jej pracowników nadal pracuje, ale opisuje, że jest zmuszane do pracy w atmosferze terroru.

— Natasza Turak

Departament Stanu ostrzega Rosję, aby w najbliższych dniach nie wzmagała strajków, i wzywa Amerykanów do opuszczenia kraju

Departament Stanu USA wydał alert bezpieczeństwa w związku z nasilonymi rosyjskimi atakami na Ukrainę i wezwał obywateli USA do opuszczenia kraju.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma informacje, że w najbliższych dniach Rosja wzmaga wysiłki w celu rozpoczęcia ataków na ukraińską infrastrukturę cywilną i obiekty rządowe” – podała ambasada w ostrzeżeniu na swojej stronie internetowej. Rosja rozmieściła już więcej swoich okrętów wojennych z rakietami na Morzu Czarnym, powiedzieli urzędnicy rządowi.

READ  Włochy rozszerzają zakres szczepień przeciwko COVID na każdego, kto przekroczył 50

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij ostrzegł w tym tygodniu swoich obywateli przed nasileniem rosyjskich ataków przed obchodzonym 24 sierpnia Dniem Niepodległości Ukrainy, który upamiętni 31. rok jej niepodległości. Kijów zakazał dużych zgromadzeń przez większość tygodnia.

— Natasza Turak

Amerykański wywiad sugeruje, że Rosja może zaatakować ukraińską infrastrukturę, czytamy w raporcie

Piesi korzystają z przejścia podziemnego w Kijowie na Ukrainie w poniedziałek 22 sierpnia 2022 r. Rosja może wkrótce planować atak na infrastrukturę cywilną Ukrainy i obiekty rządowe, podał Reuters, powołując się na amerykańskiego urzędnika.

Julia Koczetowa | Bloomberg | Obrazy Getty

Rosja może wkrótce planować atak na infrastrukturę cywilną Ukrainy i obiekty rządowe, podał Reuters, powołując się na amerykańskiego urzędnika.

„Mamy informacje, że w nadchodzących dniach Rosja zintensyfikuje wysiłki, aby rozpocząć ataki na ukraińską infrastrukturę cywilną i obiekty rządowe” – powiedział Reuters.

„Biorąc pod uwagę osiągnięcia Rosji na Ukrainie, jesteśmy zaniepokojeni ciągłym zagrożeniem, jakie rosyjskie ataki stanowią dla ludności cywilnej i infrastruktury cywilnej” – dodał urzędnik.

Reuters poinformował, że oświadczenie urzędnika opierało się na obniżeniu ratingu amerykańskich agencji wywiadowczych.

– Abigail Ng

Ukraińskie porty opuściło ponad 700 tys. ton produktów rolnych

Widok z lotu ptaka pustego statku ze zbożem o nazwie „Chwała”, gdy przedstawiciele Rosji, Ukrainy, Turcji i Wspólnego Centrum Koordynacyjnego Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) przeprowadzają inspekcję statku 9 sierpnia 2022 r. w Stambule w Turcji.

Ali Atmaca | Agencja Anadolu | Obrazy Getty

Organizacja monitorująca eksport produktów rolnych z Ukrainy poinformowała, że ​​humanitarnym korytarzem morskim w ramach Inicjatywy Zbożowej Czarnomorskiej opuściło łącznie 721 449 ton zboża i innej żywności.

Wspólne Centrum Koordynacyjne (JCC) poinformowało, że ponad 25 statków przewożących zboże i inne uprawy opuściło ukraińskie porty.

JCC poinformował również, że zezwolił na ruch wychodzącego statku handlowego o nazwie Kafkam Etler, który ma wypłynąć z ukraińskiego portu w Czarnomorsku jutro. Statek posiadał licencję na przewiezienie 2437 ton kukurydzy do Turcji.

READ  Papież Franciszek mówi, że wojna na Ukrainie „może jakoś sprowokowana” | Papież Franciszek

– Amanda Macias

Przeczytaj poprzednią relację na żywo CNBC tutaj:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.