Connect with us

Świat

Najświeższe wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie

Published

on

Najświeższe wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie

Rosji grozi zalew nowych sankcji

Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy przygotowują się do nałożenia kolejnej serii sankcji na Rosję po zgromadzeniu dowodów zbrodni wojennych dokonanych przez ich siły na Ukrainie.

Rada Europejska ogłosiła to w poniedziałek. „Unia Europejska w najostrzejszych słowach potępia zgłoszone okrucieństwa popełnione przez siły rosyjskie w wielu okupowanych ukraińskich miastach, które zostały teraz wyzwolone”.

„Masakry w mieście Bucza i innych ukraińskich miastach znajdują się na liście okrucieństw popełnianych na europejskiej ziemi”.

Niezwykłe zdjęcia ulic osiedlowych zasypanych ciałami zostały opublikowane przez międzynarodowe serwisy informacyjne. Rosja zaprzecza zarzutom i nazywa zdjęcia „kolejną prowokacją” z Ukrainy.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Matt Clinch

Węgierski lider nacjonalistyczny Orbán skrytykował ukraińskiego Zełenskiego

Premier Węgier Viktor Orban wygłasza przemówienie na scenie wraz z członkami partii Fidesz w ich bazie wyborczej, budynku „Balna” nad brzegiem Dunaju w Budapeszcie, 3 kwietnia 2022 r. – Nacjonalistyczny premier Węgier Viktor Orbán odniósł „duże zwycięstwo” w wyborach parlamentarnych, ponieważ częściowe wyniki dały przewagę jego partii Fidesz. (Zdjęcie: Attila KISBENEDEK/AFP) (Zdjęcie: ATTILA KISBENEDEK/AFP przez Getty Images)

Attila Kisbenedek | AFP | Obrazy Getty

Jak rosyjskie banki zostały odcięte od globalnych finansów

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę kilku rosyjskim bankom odmówiono systemu komunikatów finansowych SWIFT. Więc co to znaczy stracić dostęp do tej ważnej części międzynarodowej gospodarki i czy istnieją realne alternatywy?

Nessa Anwar z CNBC ma pełną historię.

Wizyta brytyjskiego MSZ w Polsce wzywa do zaostrzenia sankcji wobec Rosji

Brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss uda się w poniedziałek do stolicy Polski, aby spotkać się ze swoimi ukraińskimi i polskimi odpowiednikami przed rozmowami z G-7 i sojusznikami NATO w tym tygodniu.

Oczekuje się, że Truss wezwie do zaostrzenia sankcji wobec Rosji w celu wzmocnienia pozycji negocjacyjnej Ukrainy w rozmowach pokojowych.

„Putin musi jeszcze pokazać, że poważnie podchodzi do dyplomacji. Twarde podejście Wielkiej Brytanii i naszych sojuszników ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia pozycji negocjacyjnej Ukrainy” – powiedział Truss w oświadczeniu.

„Sankcje Wielkiej Brytanii pomogły sparaliżować machinę wojenną Putina. Zrobimy więcej, aby zwiększyć presję na Rosję i nadal będziemy zachęcać innych, aby robili więcej” – dodała.

READ  Chciał Swiatłana Cichanouska. Rosja wydaje nakaz aresztowania

– Sam Meredith

Zdjęcia przedstawiają zniszczenia na Ukrainie po inwazji rosyjskiej

Oto wybór zdjęć przedstawiających wojnę Rosji na Ukrainie w ciągu ostatnich 24 godzin:

Rodzina opłakuje utratę zaginionego krewnego przed masowym grobem w miejscowości Bucha na obrzeżach Kijowa 3 kwietnia 2022 r.

Narciso Contreras | Agencja Anadolu | Obrazy Getty

Ukraiński żołnierz przechodzi obok wraku samolotu transportowego na lotnisku wojskowym w miejscowości Hostomel na obrzeżach Kijowa, 3 kwietnia 2022 r.

Narciso Contreras | Agencja Anadolu | Obrazy Getty

Ludzie stoją w autobusie, gdy konwój ewakuacyjny autobusów i samochodów odjeżdżał we wczesnych godzinach 4 kwietnia.

Emre Caylak | AFP | Obrazy Getty

Ludzie gotują posiłek w oblężonym ukraińskim mieście portowym Mariupol 4 kwietnia 2022 roku.

Agencja Anadolu | Agencja Anadolu | Obrazy Getty

Matka i córka przed ich zniszczonym domem w portowym mieście Mariupol.

Zdjęcia Sopa | Lekka rakieta | Obrazy Getty

– Sama Meredith; Obrazy Getty

zabójstwa Buczy w celu wywołania dalszych sankcji; UE omawia zakaz importu rosyjskiego gazu

W tym, co wydaje się być poważną zmianą polityczną, Niemcy wezwały do ​​rozmów z UE w sprawie wprowadzenia zakazu importu dostaw rosyjskiego gazu.

Sojusz obrazkowy | Sojusz obrazkowy | Obrazy Getty

Europejscy przywódcy wezwali do fali zaostrzonych sankcji gospodarczych wobec Rosji w obliczu dewastacji ukraińskiego miasta Bucha.

Federalny minister obrony Christian Lindner powiedział, że Unia Europejska musi przedyskutować zakaz importu dostaw rosyjskiego gazu.

Wydaje się, że oznacza to poważną zmianę polityki dla największej gospodarki Europy i pojawia się wraz z rosnącą presją na decydentów, aby dalej izolowali Kreml na arenie światowej.

Berlin jak dotąd opierał się wezwaniom do nałożenia embarga na eksport rosyjskiej energii, powołując się na zależność regionu od rosyjskiego gazu. Rosja dostarcza około 40% europejskich rezerw gazu.

Oddzielnie włoski minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio powiedział krajowej stacji telewizyjnej Rai 3, że wydarzenia w Buczy wywołają nową falę sankcji, podał Reuters, po czym dodał, że wkrótce może wybuchnąć debata na temat zakazu importu rosyjskich paliw kopalnych. być narzucone.

READ  Chiny ostrzegają przewodniczącego Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, aby nie spotykał się z prezydentem Tajwanu

– Sam Meredith

„Zbrodnie przeciwko ludzkości”: Gruzja zdecydowanie potępia zabójstwa w Buczy na Ukrainie

Kibice machają flagami Ukrainy i Gruzji podczas meczu Gruzji z Hiszpanią na Międzynarodowych Mistrzostwach Europy w Rugby 20 marca w Tbilisi w Gruzji. Rosja rozpoczęła wojnę z Gruzją w 2008 roku, a następnie uznała separatystyczne regiony Osetii Południowej i Abchazji za niepodległe.

Levan Verdzeuli | Getty Images Sport | Obrazy Getty

Gruziński MSZ zdecydowanie potępił zabójstwa w Buczy na Ukrainie, mówiąc, że zostały one „zniszczone miejscami brutalnych okrucieństw”.

„Wszyscy zaangażowani w te zbrodnie wojenne muszą ponosić odpowiedzialność” – powiedział minister na Twitterze.

Osobno prezydent Salome Surabichvili powiedziała, że ​​„masakra” w Buczy była „zbrodnią przeciwko ludzkości”.

Rosja uznała separatystyczne regiony Osetii Południowej i Abchazji za niepodległe po wojnie z Gruzją w 2008 roku.

Kraj, który graniczy z Rosją i leży na skrzyżowaniu Europy i Azji, wielokrotnie wyrażał poparcie dla narodu ukraińskiego, ale odmawiał przystąpienia do sankcji gospodarczych mających na celu izolację Kremla.

– Sam Meredith

Rosja domaga się posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie prowokacji „ukraińskich radykałów” w Buczaniu

„W związku z prowokacją ukraińskich radykałów w Buczy, Rosja zaplanowała posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w drugiej połowie dnia w poniedziałek, 4 agencja Tass.

Agencja Anadolu | Agencja Anadolu | Obrazy Getty

Zastępca przedstawiciela Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ poprosił o nadzwyczajne spotkanie w poniedziałek, powołując się na „prowokację ukraińskich radykałów w Buczy”.

Wynika to z doniesień o dewastacji w Buczy, mieście na obrzeżach Kijowa, które zostało wyzwolone przez siły ukraińskie.

Ukraina oskarżyła Rosję o cywilną masakrę w Buczy, a międzynarodowi przywódcy potępili żywy materiał filmowy i obrazy martwych ciał oraz wezwali do niezależnego śledztwa.

Rosja zaprzeczyła zarzutom, jakoby jej wojska zabijały cywilów w Buczy.

„W związku z prowokacją ukraińskich radykałów w Buczy, Rosja zaplanowała posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w drugiej połowie dnia w poniedziałek 4 kwietnia. „Ujawnimy ukraińskich prowokatorów i ich zachodnich patronów”.

Polyanskiy nie wyjaśnił, jak Ukraińcy prowokowali w Buczy, mieście najechanym przez wojska rosyjskie w ramach nieudanego ataku na Kijów.

– Sam Meredith

Wicepremier Ukrainy mówi, że w Manguszu, Mariupolu i Ługańsku utworzono korytarze humanitarne

Wicepremier Ukrainy Iryna Vereshchuk poinformowała, że ​​korytarze humanitarne powstały w Manguszu, Mariupolu i Ługańsku.

READ  Wysokie ceny, rynki azjatyckie mogą złagodzić unijny zakaz na rosyjską ropę

Vereshchuk powiedział, że w poniedziałek utworzono korytarz, aby przewieźć ludzi z oblężonego miasta Mariupol do Zaporoża.

Tymczasem Czerwony Krzyż planuje kontynuować ruch z Manguszu do Mariupola z siedmioma autobusami na trasie, powiedział Vereshchuk, podczas gdy ewakuacje trwają w obwodzie ługańskim.

– Sam Meredith

„Więcej niż nagana” i „uderzenie w żołądek”: świat reaguje na obrazy zniszczenia w Buczy

Żołnierze ukraińscy sprawdzają wrak zniszczonej kolumny czołgów rosyjskich na ulicy w Buczy, na przedmieściach na północ od Kijowa.

Zdjęcia Sopa | Lekka rakieta | Obrazy Getty

Ukraina oskarżyła siły rosyjskie o przeprowadzenie „masakry” w mieście Bucza, a zachodni przywódcy zareagowali na zdjęcia ciał na obrzeżach Kijowa i wezwali do niezależnego śledztwa.

Rosja zaprzeczyła tym zarzutom, nazywając żywe nagrania wideo i zdjęcia martwych ciał „kolejną prowokacją” ukraińskiego rządu.

Kanclerz Olaf Scholz nazwał morderstwa w Buczy „przerażającymi i strasznymi”, minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock określiła zdjęcia jako „nie do zniesienia”.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że był „głęboko zszokowany” zdjęciami zmarłych cywilów w Bucha, a sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział, że to „uderzenie w brzuch”.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern nazwała zgłaszane okrucieństwa „bardziej niż naganne”, a japoński premier Fumio Kishida powiedział dziennikarzom, że zdecydowanie potępił ataki.

– Sam Meredith

Jak mówi Wielka Brytania, siły rosyjskie koncentrują się na ofensywie na Donbasie

Kobieta reaguje, zanim pociąg wyjedzie ze wschodniego miasta Kramatorsk w regionie Donbasu 3 kwietnia 2022 r.

Fadel Senna | AFP | Obrazy Getty

Według brytyjskiego Ministerstwa Obrony siły rosyjskie nadal koncentrują swoją ofensywę na Donbasie we wschodniej Ukrainie.

„Rosyjskie wojska, w tym najemnicy z państwowej rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej Wagner, są przenoszone w ten obszar” – podało ministerstwo na Twitterze.

– Sam Meredith

Przeczytaj poprzednią relację na żywo CNBC tutaj:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *