Connect with us

Świat

Najostrzejszy spadek liczby ludności Rosji

Published

on

W ubiegłym roku Rosja doświadczyła największego spadku liczby ludności w czasie pokoju.

Od października ubiegłego roku naturalna populacja Rosji zmniejszyła się o 997 000 Washington Post. Populację naturalną określa różnica między współczynnikiem zgonów a współczynnikiem urodzeń w kraju.

“[The] Przytłaczająca część tego spadku jest powiązana ze wzrostem śmiertelności, co znajduje również odzwierciedlenie w dramatycznym spadku średniej długości życia o około 4 lata ”- napisał Alexey Raksha w poście na Facebooku o tej zmianie. tego wzrostu w życiu Śmiertelność jest spowodowana Covid-19.”

Spadek następuje, gdy Rosja walczy z brutalną czwartą falą COVID-19.

W środę w kraju odnotowano najwyższą dzienną liczbę zgonów związanych z COVID-19 z 984 zgłoszonymi zgonami, co stanowi wzrost od wtorkowego szczytu 973 zgonów.

Pomimo rosnącej liczby zgonów i doniesień, że 11 procent pacjentów z COVID-19 w tym kraju było w poważnym stanie, kraj odmówił wprowadzenia blokady.

Jednak niektóre rosyjskie regiony nałożyły wymagania dotyczące szczepień na ludzi w niektórych branżach, takich jak opieka zdrowotna, edukacja, handel detaliczny i rząd.

„Każdy środek, który może sprawić, że więcej osób zostanie zaszczepionych, jest dobry, ponieważ szczepienie może uchronić cię przed śmiercią” – powiedział prezydent Władimir PutinRzecznik Dmitrija Pieskowa powiedział wcześniej.

Dane z Nasz świat w danych wykazało, że nieco ponad 30 procent Rosji zostało w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.

READ  Negocjacje w sprawie Brexitu. Johnson i von der Leyen: Obecnie nie ma żadnych warunków umownych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *