Connect with us

Nauka

Najnowsze wiadomości ze świata na 14 października

Published

on

Najnowsze wiadomości ze świata na 14 października
Samochód wjeżdża na tymczasowy teren testowy Covid-19 w East Orange District Park w Orlando na Florydzie 1 października. Paul Hennessy / NurPhoto / Getty Images

Zgodnie z przewidywaniami Stany Zjednoczone zmagają się teraz z nową falą Covid-19 – taką może przytłoczyć szpitalezabij tysiące Amerykanów dziennie do stycznia i wyjdź nawet młode osoby, które przeżyły, z długotrwałymi komplikacjami.

„Ostatnio na początku września zeszliśmy do najniższego poziomu, około 30 000-35 000 nowych przypadków dziennie. Teraz wracamy do (około) 50 000 nowych przypadków dziennie. I będzie nadal rosnąć” – mówi dr Peter Hotez, dziekan National School of Tropical Medicine w Baylor College of Medicine, powiedział we wtorek.

„To jest wzrost jesienno-zimowy, o który wszyscy się martwili. A teraz to się dzieje. Dzieje się tak zwłaszcza na północnym Środkowym Zachodzie, a stany północne są bardzo dotknięte – Wisconsin, Montana, Dakota. być wkrótce na szczeblu krajowym ”.

W całym kraju, ponad 30 stanów zgłosili więcej przypadków Covid-19 w minionym tygodniu niż w poprzednim tygodniu, zgodnie z danymi z Johns Hopkins University.

A dr Anthony Fauci, czołowy ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych w kraju, zaalarmował o niektórych stanach ” współczynniki pozytywności testu, mówiąc, że mogą być dobrym wskaźnikiem, że bardziej strome wzrosty są przed nami.

Dla całego kraju, we wtorek, w ciągu ostatniego tygodnia dodatni wynik testu wynosił średnio 5,1%. Ale w co najmniej 13 stanach liczba ta przekraczała 10%: w Alabamie, Florydzie, Iowa, Idaho, Indianie, Kansas, Montanie, Nebrasce, Nevadzie, Południowej Dakocie, Utah, Wisconsin i Wyoming, zgodnie z projektem śledzenia COVID.

„Chciałbyś, aby (stawki) były mniejsze niż 3%, optymalnie 1% lub mniej” – powiedział Fauci, dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases, podczas wydarzenia zorganizowanego przez College of American Pathologists.
„Zaczynamy dostrzegać wiele stanów znacznie przewyższających ten, co często – w rzeczywistości niezmiennie – jest wysoce predyktorem dla odrodzenia się przypadków, co, jak wiemy, historycznie, prowadzi do wzrostu liczby hospitalizacji, a następnie ostatecznie wzrostu liczby śmierci – powiedział.

Przeczytaj całą historię:

W obliczu rosnącej liczby przypadków Covid-19 i hospitalizacji lokalni przywódcy USA i eksperci ds. Zdrowia publicznego martwią się o nadchodzący wzrost
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *