Connect with us

Gospodarka

Najnowsze wiadomości: pracownicy Kellogga odrzucają umowę i przedłużają dwumiesięczny strajk

Published

on

Wicepremier Dominic Raab bronił swojego rekordu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych podczas letniego wycofywania się z Afganistanu po tym, jak demaskator twierdził, że system ewakuacji Afgańczyków po natarciu talibów jest chaotyczny i źle zarządzany.

„Myślę, że wszyscy oczekiwaliby od nas przeprowadzenia podstawowych kontroli tożsamości i zasadności roszczeń” – powiedział Raab, który był ministrem spraw zagranicznych w momencie wycofania się Afganistanu. Wiadomości o niebie.

„Prawdziwym wyzwaniem podczas ewakuacji była niezwykle trudna sytuacja operacyjna na miejscu, aby przewieźć ludzi na lotnisko” – powiedział we wtorek Raab. „A po drugie, sprawdzenie tożsamości, aby się upewnić. . . Nie wyróżniamy z hojności nikogo, kto mógłby zaszkodzić Wielkiej Brytanii”.

Podczas gdy ówczesny sekretarz stanu twierdził, że wysiłki ewakuacyjne Wielkiej Brytanii ustępują jedynie amerykańskim, Raphael Marshall, były doradca Ministerstwa Spraw Zagranicznych, twierdził, że tysiące próśb o ewakuację zostało nieprzeczytanych i że nie ma jednego systemu priorytetyzacji ewakuowanych i Firma miała chroniczne niedobory kadrowe.

Oszacował, że na 150 000 otrzymanych wniosków tylko około 5 procent otrzymało pomoc, a reszta pozostawała w tyle w miarę postępów talibów.

„Prawdziwe pytania, na które należy odpowiedzieć, to: »Gdzie wszyscy byli?«” – powiedział w BBC Radio 4 przewodniczący Specjalnej Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Tom Tugendhat. Dziś Program.

Marshall, urzędnik ds. zagranicznych, który został demaskatorem, twierdził, że w różnych momentach ma do czynienia z ogromną sprawą e-maili w „zagranicznym biurze, które było praktycznie Marie Celeste”, powiedział Tugendhat. „Jeśli to prawda, to bardzo niepokojące”, dodał, że „była to sytuacja, w której wszystkie ręce musiały być na pokładzie”.

Tugendhat dodał: „Nie spodziewałbyś się, że ludzie opuszczą swoje stanowiska, aby jak najszybciej poradzić sobie z tą sytuacją. Zaległości zdecydowanie sugerują, że ustalenia robocze zawsze nie działały ”- dodał.

READ  Czarny piątek i Cyber ​​poniedziałek zaskoczyły. Sprzedaż online bije rekordy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *