Connect with us

Gospodarka

Najnowsze wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: aktualizacje na żywo

Published

on

Oto niektóre zmiany z regionów całej Ukrainy:

Kijów: Rosja potwierdziła w piątek, że pod koniec czwartku wystrzeliła rakiety na stolicę i zniszczyła fabrykę broni, podczas gdy ukraińscy urzędnicy poinformowali, że co najmniej jeden budynek mieszkalny został trafiony, a dziennikarz pracujący dla finansowanego przez USA Radia Wolna Europa zginął podczas strajku.

Atak, gdy sekretarz generalny ONZ António Guterres zakończył wizytę w Kijowie, wstrząsnął względnym spokojem, który powrócił do stolicy w ostatnich tygodniach po tym, jak Moskwa przeniosła swoją ofensywę na wschodnią Ukrainę.

Charków: Regionalny gubernator Charkowa powiedział w sobotę, że wokół miasta Izyum szalały zaciekłe walki, gdy siły rosyjskie walczyły o awans, a obszary na wschodzie szerszego regionu zostały ostrzelane w ciągu nocy. Powiedział w Telegramie, że ostrzał artyleryjski w mieście do pewnego stopnia zelżał w ciągu ostatnich 24 godzin, ale wezwał mieszkańców do zachowania czujności i powstrzymania się od dużych zgromadzeń, nawet podczas pogrzebów.

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało w sobotę, że siły rosyjskie wysłały jednostki wojskowe do Charkowa, a zwłaszcza w okolice Izium jako posiłki.

Mariupol: Huta Azowstal i jej okolice znalazły się pod ostrzałem, gdy oblężeni ukraińscy bojownicy trzymają się swojej ostatniej broni w południowym mieście portowym. Ukraińscy urzędnicy donieśli o tragicznej sytuacji w obiekcie, ponieważ kurczą się zapasy żywności i wody, a cywile i ranni żołnierze potrzebują pomocy medycznej.

Szef patrolu w obwodzie donieckim Mychajło Wierszynin powiedział The Post, że teren wokół obiektu był bombardowany przez siły rosyjskie. „Jesteśmy gotowi opuścić teren zakładu Azovstal” – powiedział. – Ale potrzebujesz na to gwarancji.

W regionie Donbasu: Siły rosyjskie nasilają ofensywę w obwodach ługańskim i donieckim, gdzie gubernator Ługańska powiedział w sobotę, że ostrzał artyleryjski uszkodził w ostatnich dniach dziesiątki domów. Lokalni urzędnicy powiedzieli na początku tego tygodnia, że ​​uszkodzenia infrastruktury pozbawiły wielu mieszkańców elektryczności i wody.

READ  Coca-Cola zawitała w tym tygodniu do Polski 50 lat temu - Pierwsze wiadomości

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało w sobotę, że w ciągu ostatnich 24 godzin wojska odparły kilkanaście ataków w Doniecku i Ługańsku. Na początku tego tygodnia wojska rosyjskie podobno zdobyły kilka osiedli miejskich, próbując rozszerzyć swoją kontrolę na dwie prowincje, które tworzą wschodni region Donbasu.

Tim Bella i Andrew Jeong przyczynili się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.