Connect with us

Gospodarka

Najnowsze aktualizacje wiadomości: Rząd Biden wydaje 1 miliard dolarów na promowanie szybkich testów na Covid

Published

on

We wrześniu rekrutacja w sektorze prywatnym w USA rosła najszybciej od trzech miesięcy, napędzana przez branżę rozrywkową i hotelarską, gdy rozprzestrzenianie się Covid-19 uległo spowolnieniu.

Według raportu Payroll Processor ADP, płace osobiste w USA wzrosły w zeszłym miesiącu o 568 000. Według badania przeprowadzonego przez Reuters, był to największy wzrost od czerwca, pokonując oczekiwania ekonomistów o 428 tys., po skorygowanej w dół liczbie 340 tys. nowych miejsc pracy w sierpniu.

Sektor usług, który najbardziej ucierpiał w wyniku pandemii i odżył w ostatnich miesiącach dzięki szczepieniom i ponownemu otwarciu firm, stworzył najwięcej miejsc pracy – 466 tys. 226.000 z tych wzrostów przypadło na działalność związaną z rekreacją i hotelarstwem. Przemysł wytwórczy stworzył obecnie 102 000 miejsc pracy.

Tworzenie miejsc pracy jest również inicjowane przez duże korporacje – zatrudniające ponad 500 osób – z 390 000 nowych wynagrodzeń w ostatnim miesiącu.

Zatrudnienie pracowników spadło w trzecim kwartale w porównaniu z drugim kwartałem, ponieważ obawy związane z koronawirusem i problemy z opieką nad dziećmi uniemożliwiły Amerykanom powrót do pracy. „Obecne wąskie gardła w rekrutacji powinny zniknąć, ponieważ warunki zdrowotne związane z wariantem Covid-19 nadal się poprawiają i tworzone są warunki do solidnego wzrostu liczby miejsc pracy w nadchodzących miesiącach” – powiedziała Nela Richardson, główna ekonomistka ADP.

Dane wyprzedzają piątkowy oficjalny raport o zatrudnieniu poza rolnictwem, który ma pokazywać wzrost zatrudnienia we wrześniu, a gospodarka USA stworzyła 473 000 miejsc pracy. Raport jest uważnie obserwowany, ponieważ może utorować drogę Rezerwie Federalnej do ograniczenia swojego masowego programu stymulacyjnego w listopadzie.

READ  Koenigsegg już w Polsce. W Katowicach zaprezentowano szybkie i niesamowicie drogie samochody
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *