Connect with us

technologia

Na Wall Street debiutuje masowa firma ochroniarska wspierana przez Billa Gatesa i Peytona Manninga

Published

on

Evolv Technology, która w marcu planuje połączyć się ze spółką celową NewHold Investment Corp. ogłoszony na czeki in blanco, zamknął transakcję SPAC w piątek i będzie notowany na giełdzie Nasdaq w poniedziałek pod symbolem EVLV. Firma pozyskuje z transakcji około 385 milionów dolarów i jest wyceniana na 1,7 miliarda dolarów.

Evolv, do którego klientów należą Sześć flag (SZEŚĆ), firma kasynowa Wynn (WYNN), Lincoln Center i Baseballs Chicago Cubs w Nowym Jorku, sprzedaje oprogramowanie oparte na subskrypcji, które pomaga ustalić, czy ktoś nosi broń, nóż lub inną broń.

Goście po prostu przechodzą przez skaner bez rozładowywania kluczy, telefonów, portfeli i innych przedmiotów, które noszą w kieszeniach lub kieszeniach.

„To barbarzyńskie, gdy widzisz, jak twoja ulubiona drużyna sportowa przechodzi przez wykrywacze metalu” – powiedział CNN Business Peter George, dyrektor generalny Evolv. „Dzięki temu linie znikają i jest to bezpieczniejsze, ponieważ skanują modele sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego”.

Firma Evolv niedawno wprowadziła również nowe oprogramowanie do skanowania termicznego do monitorowania temperatury ciała pod kątem podwyższonych poziomów, co jest ważnym środkiem bezpieczeństwa w świetle pandemii Covid-19. Firma pobiera za tę funkcję więcej miesięcznie.

George powiedział, że firmy zazwyczaj zawierają 4-letnie umowy licencyjne z Evolv. Dodał, że technologia firmy przebadała obecnie ponad 50 milionów osób, co jego zdaniem jest drugie miejsce po Administracji Bezpieczeństwa Transportu.

„Pandemia zmieniła wszystko na zawsze”, powiedział George. „Wszyscy ponownie zastanawiają się nad swoimi strategiami bezpieczeństwa fizycznego, a my bierzemy technologię analogową i przekształcamy ją w cyfrową”.

Evolv ma wsparcie znanych inwestorów, firm i Sławni ludzie. Bill Gates i Finback Investment Partners, firma kierowana przez byłego gubernatora Florydy Jeba Busha, są głównymi udziałowcami Evolv. Rozwiązania Motoroli (MSI) i ramię venture of Stanley Black & Decker (SWK) również zainwestowali.
Nie inwestuj w SPAC tylko dlatego, że w grę wchodzi gwiazda, ostrzega SEC

Niektóre wielkie nazwiska w sporcie też są Wsparcie od Evolv. Zwycięzca Super Bowl rozgrywający i czołowy sponsor Peyton Manning, mistrzowie tenisa (i Małżonkowie) Steffi Graf i Andre Agassi, zwycięzca World Series Joe Torre i ex-Cubs oraz menedżer Boston Red Sox Theo Epstein są inwestorami Evolv.

Evolv to tylko najnowsza firma, która upublicznić poprzez SPAC public W ostatnich latach. Richard Bransons Galaktyczna Panna (SPCE) i zakłady bukmacherskie Królowie draftu zadebiutował również na Wall Street poprzez fuzje czeków in blanco.
Ale niektóre SPAC, zwłaszcza producenci ciężarówek elektrycznych Lordstown Motors i Nikola, został Krótka kontrola sprzedawcy i regulatorów za podejrzane praktyki księgowe.
READ  Microsoft przywraca weteranów Halo, aby ponownie rozpocząć opóźnioną grę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *