Connect with us

Gospodarka

Na Ukrainie sceptycznie nastawionej do szczepień uzdrowisko przeciwstawia się trendowi

Published

on

Ukraina zmaga się z rekordowymi zgonami z powodu COVID-19 i niskim spożyciem szczepionek, ale uzdrowisko Morszyn jest wyjątkiem.

W Morszynie 74% z 3439 dorosłych mieszkańców jest zaszczepionych podwójnie, ponad trzykrotnie więcej niż średnia krajowa, a obecnie tylko trzy osoby były hospitalizowane z powodu COVID-19. Miasto, które dało swoją nazwę popularnej marce wody mineralnej, zyskało narodową sławę w czasach, gdy szpitale w ukraińskich miastach musiały zapełnić się pacjentami z COVID-19, a kraj musiał sprowadzać tlen medyczny z Polski.

Gospodarka Morshyna, położona u podnóża Karpat, opiera się na turystach odwiedzających jego hotele i sanatoria, i została mocno dotknięta pierwszą falą zamknięć w zeszłym roku, powiedział Reuterowi burmistrz Rusłan Ilnycki. Aby uniknąć dalszych strat ekonomicznych, prowadził kampanię z rządem krajowym, aby zapewnić miastu wystarczającą ilość szczepionek, aby zaszczepić wszystkich mieszkańców, a władze lokalne rozpoczęły kampanię wzywającą ludzi do uzyskania pozwolenia na szczepienie.

„Ponieważ Morszyn to małe miasteczko, mogliśmy się nawzajem obserwować i sprawdzać, czy szczepionka nie wywołuje żadnych skutków ubocznych” – powiedział Ilnytsky. „Nie było żadnych negatywnych konsekwencji” – powiedział. „Więc ludzie się uspokoili, zaszczepili i są teraz szczęśliwi”.

Ukraina jest jednym z kilku krajów w byłej komunistycznej Europie Wschodniej, gdzie wskaźniki szczepień należą do najniższych na kontynencie. Mniej niż jedna piąta z około 41 milionów mieszkańców jest w pełni zaszczepiona. Sondaż przeprowadzony w październiku przez agencję badawczą Rating wykazał, że 43% Ukraińców nie chciało przyjąć szczepionki. Setki osób w środę protestowało przeciwko szczepieniom i zablokowało ruch w centrum Kijowa.

Aby zachęcić do przyjęcia, rząd wprowadził obowiązek szczepień dla niektórych urzędników służby cywilnej. Na terenach strefy „czerwonej” wstęp do restauracji lub komunikacją miejską mają wyłącznie osoby posiadające zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu na COVID. „Nie chcieliśmy i nie chcieliśmy wprowadzać blokady” – powiedział w zeszłym tygodniu premier Denys Shmygal. „Przykład Morshyna i niektórych społeczności o wysokim poziomie szczepień pokazuje skuteczność i wydajność szczepionek”.

READ  Czy niemiecki „hamulec zadłużenia” powstrzyma zielone ambicje?

Lekarze w Morszynie twierdzą, że turyści i ludzie z innych miast w regionie również przyjeżdżają do miasta na szczepienia. Andrij Mysiv, dyrektor generalny Morszyn Hotel and Health Center „Saint Charbel”, powiedział: „Podczas gdy cała mapa Ukrainy staje się czerwona, a liczba bezpiecznych obszarów wolnych od koronawirusa maleje, wśród naszych nie zgłoszono ani jednego przypadku koronawirusa. gości w ostatnim półroczu lub nawet dłużej.”

(Ta historia nie była edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z syndykowanego kanału.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.