Connect with us

Świat

Na kolacji Kapila Sibala o zmianach w zarządzie kongresu

Published

on

Kapil Sibal był jednym z tych dysydentów, którzy napisali wybuchowy list do Soni Gandhi. (PLIK)

Nowe Delhi:

Były minister Unii Kapil Sibal wydał dziś kolację dla galaktyki liderów opozycji w swoim domu w Delhi. Podczas gdy bezpośrednią okazją były jego urodziny, spotkanie stało się punktem zbornym dla sprzeciwu wobec rządu Narendry Modiego. Zadawano również pytania dotyczące odmłodzenia Kongresu, które według niektórych przywódców obecnych może nastąpić tylko wtedy, gdy Gandhi zostaną uwolnieni ze szponów ich przywództwa, podają źródła. Gandhi nie byli obecni na spotkaniu.

Sibal był jednym z dysydentów, którzy w zeszłym roku napisali wybuchowy list do szefowej Kongresu Soni Gandhi, wyrażający zaniepokojenie upadkiem partii od czasu jej utraty władzy w 2014 roku. w tym „aktywne, widoczne przywództwo” i wybory wewnętrzne.

Wśród zaproszonych znaleźli się inni liderzy, którzy naciskali na zmiany – o. Chidambaram, Shashi Tharoor i Anand Sharma. Wszyscy trzej należą do liderów, którzy zadawali pytania o swoją przyszłość w partii.

Obecni przywódcy opozycji to Lalu Prasad Yadav, przewodniczący Rashtriya Janata Dal, Akhilesh Yadav, przewodniczący partii Samajwadi, Sanjay Raut z Shiv Sena, Sharad Pawar z NCP, Derek O’Brien z Trinamool i Omar Abdullah z Konferencji Narodowej.

Po raz pierwszy na spotkanie została zaproszona Akali Dal – obecny był wysokiej rangi lider partii Naresh Gujral. Jednym z nich jest Pinaki Mishra z partii Biju Janata Dal Naveena Patnaika, która nadal udziela rządowi tzw. wsparcia tematycznego.

Pan Sibal przypuścił atak na rząd, wyjaśniając, jak każda instytucja została zniszczona podczas jego kadencji. Podkreślił również potrzebę, aby wszystkie partie opozycyjne pracowały z wyraźnym ukierunkowaniem.

Omar Abdullah zwrócił uwagę, że gdy Kongres jest silny, opozycja rośnie w siłę i zapytał, jakie kroki zostałyby podjęte, aby wzmocnić partię.

READ  Hotel w Korei Południowej przeprasza, gdy nowożeńcy odkryli, że ludzie mogą zajrzeć do lustrzanej sauny

Naresh Gujral z Akali Dal przypuścił bezpośredni atak na Gandhich i powiedział, że bardzo trudno jest wzmocnić grupę, gdy są pod kontrolą.

Często sugerowano, zarówno w partii, jak i innych partiach opozycyjnych, że Kongres musi zmienić swoje kierownictwo w celu wzmocnienia. Jednak kilku przywódców nalegało, aby Rahul Gandhi powrócił.

Zapytany o ten temat, Gandhi powiedział w wywiadzie dla agencji prasowej Press Trust of India: „To od pracowników partii zależy, kto powinien kierować partią. Zrobię to, o co prosi mnie partia ”.

Nadal trwają wybory wewnętrzne obiecane dysydentom, mimo kilku posiedzeń komitetu roboczego – najwyższego organu decyzyjnego partii.

Lalu Yadav, który do niedawna był więziony i rzadko się pojawiał, wezwał partie opozycyjne do wspólnej pracy i likwidacji BJP.

Kongres, zasugerował Chidambaram, powinien dojść do porozumienia z regionalnymi partiami w stanach w celu zbudowania jednolitego frontu przeciwko BJP.

Większość przywódców opozycji została poinformowana, że ​​rozpoczęto i że wszyscy przywódcy polityczni muszą współpracować, aby pokonać BJP.

Zgromadzenie życzyło również Akhilesh Yadavowi powodzenia w przyszłorocznych wyborach powszechnych w Uttar Pradesh.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *