Connect with us

technologia

Chrome staje się jeszcze bardziej kolorowy dzięki głównej metamorfozie Material You

Published

on

Ogłoszono Google Materiał ty na tegorocznej konferencji I/O, a ten rozdział po material design wydaje się być najbardziej ambitnym krokiem firmy. Materiał You skupia się na emocjach i ekspresji, wykorzystując humanistyczne zasady, takie jak miękkie kształty i dynamiczne motywy kolorystyczne, które wtapiają się w tapetę. Widzieliśmy radykalnie nowy język projektowania Google jego aplikacje w ostatnich miesiącach – jednym z nich jest chromktóry widział odrobinę ekstrakcji kolorów w ciągu ostatniego miesiąca. Teraz wygląda na to, że Google idzie na całość z materiałem You-Makeover w Chrome.

Jak niedawno odkryto na Chrome gerrit, firma Google zaktualizowała swój dynamiczny kod kolorów w przeglądarce Chrome na Androida, aby obsługiwać pełną ekstrakcję kolorów z Material You. Przeglądarka stosuje nowe odcienie w interfejsie, które są unikalne dla kolorów akcentów tła wyodrębnionych przez system Android 12. Będąc na kanale Canary, możesz wyświetlić podgląd zaktualizowanego wyglądu, włączając dwie flagi – skopiuj i wklej następujące adresy URL (w pogrubiony) w pasku adresu przeglądarki Chrome:

chrome: flagi # theme-refactor-android

Włącza refaktoryzację motywów w systemie Android. – Android

chrome: flagi # dynamic-color-android

Dynamiczne kolory włączone na obsługiwanych urządzeniach, takich jak urządzenia Pixel z Androidem 12. – Android

Ustaw drugą flagę na „Włączone (pełne)” i uruchom ponownie Chrome. Po ponownym otwarciu musisz otworzyć go po raz drugi, aby zobaczyć zmiany – wymuś zamknięcie z ekranu Ostatnio używane i zacznij ponownie z programu uruchamiającego.

Od lewej do prawej: Ekran startowy; Strona główna Chrome; Przeszukaj stronę główną Chrome.

Od lewej do prawej: Ekran startowy; Strona główna Chrome; Przeszukaj stronę główną Chrome.

Jak pokazano powyżej, Chrome zaczyna od przechwycenia kolorów wyczuwanych przez system Android 12 i zastosowania ich do całego interfejsu użytkownika. Tła strony głównej i siatki kart mają teraz subtelny odcień, który różni się w zależności od tła ustawionego w telefonie. W szczególności pasek adresu Chrome zyskuje kolor, który dobrze uzupełnia słaby odcień. Odcień jest również widoczny, gdy urządzenie jest w trybie ciemnym, który wygląda dość gładko w porównaniu ze starszym, nudnym ciemnoszarym kolorem.

READ  Użytkownik Apple po raz pierwszy opisuje wrażenia po roku

Brak koloru w niektórych obszarach w Chrome (np. menu kontekstowym) jest wyraźnym znakiem, że funkcja nie jest jeszcze gotowa dla mas. Ale nawet w stanie pracy w toku doskonale pasuje do estetyki Androida 12 – nawet dobrze wygląda. Chrome to tylko jeden z kilka Aplikacje dzisiaj, aby wesprzeć Material You i staje się jasne, że Google poważnie podchodzi do konsekwentnego stosowania swojego motywu projektowego (w przeciwieństwie do Material Design). Mamy nadzieję, że dzięki nowo odkrytemu przez Google skupieniu się na projekcie Chrome, programiści postarają się, aby pasek nawigacyjny był całkowicie przezroczysty lub dawali nam opcję przywrócenia dolnego paska adresu.

Najnowszą wersję Chrome Canary możesz pobrać ze Sklepu Play lub pod adresem. Pobieranie Kopia lustrzana APK. Pamiętaj tylko, że ostatecznie będzie to niestabilna wersja zapoznawcza — zalecamy trzymanie się zwykłej wersji podczas codziennych sesji przeglądania.

Chrome Canary (niestabilny)
Chrome Canary (niestabilny)
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *