Connect with us

Świat

Muzeum Auschwitz wysadza w powietrze nowojorski fragment Holocaustu nad Polską

Published

on

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau wydało w sobotę w Nowym Jorku artykuł o Holokauście w Polsce, w którym napisano, że sztuka jest pełna „kłamstw i wypaczeń”.

Historia magazynu dotyczy procesu przeciwko dwóm polskim historykom Holokaustu, którzy niedawno zostali uznani za winnych zniesławienia zmarłego urzędnika wiejskiego z czasów wojny.

Dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński powiedział, że artykuł w Nowym Jorku „zawiera tak wiele kłamstw i wypaczeń, że trudno mi uwierzyć, że był to zbieg okoliczności”.

„Jeśli chodzi o Holokaust, wszelkie wypaczanie prawdy historycznej jest bardzo niebezpieczne. Dotyczy to wszelkich form zaprzeczania, rewizjonizmu i wypaczania prawdy historycznej – powiedział Cywiński.

Fragment artykułu poruszył konkretne pytania dotyczące dokładności.

„Aby uwolnić naród od mordów trzech milionów Żydów, polski rząd posunie się nawet do oskarżenia uczonych o zniesławienie” – głosi niedokładny podtytuł artykułu.

Sprawa przeciwko dwóm historykom była procesem cywilnym, a nie oskarżeniem rządowym.

Podczas Holokaustu zginęło około 3 mln polskich Żydów – a polska armia podziemna przeciwstawiła się Niemcom. W przeciwieństwie do innych okupowanych narodów państwo polskie nigdy nie współpracowało z nazistami.

Z przewodami pocztowymi

READ  Ambasadorzy w liście mówią nam, który model rodziny jest dobry? To jest poza moją głową
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *