Mundial w Katarze: mistrzowie Francji pokonali Polskę 3:1, Anglia pokonała Senegal 3:0

Drugi dzień rundy pucharowej mistrzostw świata przyniósł nam jeszcze dwa emocjonujące mecze, w których dwóch faworytów zmierzy się w ćwierćfinale w najbliższą sobotę. Po pokonaniu Polski aktualni mistrzowie Francji będą szukać wyniku z Anglią, która przekonująco pokonała Senegal.

Francja vs Polska: 3-1

Kibice Francji kibicują przed meczem grupy D mistrzostw świata między Francją a Danią na stadionie 974 w Doha, 26 listopada 2022 r.Zdjęcie AP/Martin Meissner
  • W najbardziej dominującym występie w Katarze Francja pokonała Polskę 3:1. Olivier Giroud otworzył wynik dzięki asyście Kyliana Mbappe, który następnie strzelił dwie bramki w drugiej połowie.
  • Robert Lewandowski strzelił gola pocieszenia z rzutu karnego w 99. minucie.
  • Gol Lewandowskiego zdobyty w ostatniej minucie oznacza, że ​​strzelił dwa gole na Mistrzostwach Świata, dodając do swojego łącznego 77 goli dla Polski. Najprawdopodobniej będzie to jego ostatni występ w turnieju finałowym mistrzostw świata.
  • Po przegranej 1:0 przez Francję z Tunezją w fazie grupowej, Mbappe, Giroud i Antoine Griezmann wrócili do zespołu przeciwko Polsce. Cała trójka odegrała kluczowe role w meczu.
  • Bramkarz Hugo Lloris wyrównał francuski rekord 142 występów należący do Lilian Thuram, prawego obrońcy zwycięskiej drużyny Mistrzostw Świata 1998.
  • Gol Girouda oznacza, że ​​strzelił dla Les Bleus 52 gole w historii, o jeden więcej niż poprzedni rekordzista Thierry Henry.

Anglia vs Senegal: 3-0

Zdjęcie AP/Frank Augstein
Anglik Marcus Rashford (z lewej) świętuje z kolegami z drużyny po zdobyciu pierwszego gola przeciwko Walii w Al Rayyan 29 listopada 2022 r. w grupie B Mistrzostw ŚwiataZdjęcie AP/Frank Augstein
  • Anglia szybko dała się poznać jako silniejsza drużyna przeciwko Senegalowi, po bramkach w pierwszej połowie Jordana Hendersona z Liverpoolu i Harry’ego Kane’a z Tottenhamu.
  • Bakayo Saka strzelił trzeciego gola tuż po wznowieniu gry (57′). Phil Foden zanotował dwie asysty, a rozchwytywany pomocnik Dortmundu Jude Bellingham zanotował jedną – jego pierwszą w turnieju.
  • Wysadzana gwiazdami drużyna Anglii, która po raz pierwszy od 1966 roku chce przywieźć do domu mistrzostwo świata, zdominowała
READ  "Mamy tu cały świat": Polski hostel przyjmuje obcokrajowców z Ukrainy | Globalny rozwój

Grupa B i są najlepszymi strzelcami turnieju z 12 golami po dzisiejszym meczu.

• Żadna inna strona nie zgromadziła więcej niż siedem punktów zdobytych przez Anglię w drodze do rundy pucharowej i jest tylko jedną z trzech niepokonanych.