Mundial w Katarze: Arabia Saudyjska pokonuje Argentynę, remis Danii i Polski, Francja pokonuje Australię

Argentyna 1-2 Arabia Saudyjska

• Jeden z największych szoków Pucharu Świata niż Arabia Saudyjska pokonała dwukrotnego zwycięzcę Argentynę.
  • Bramki Al Shehri i Al Dawsari dały im prowadzenie 2:1 w drugiej połowie.
  • Gwiazda Paris Saint-Germain Lionel Messi dał Argentynie prowadzenie po rzucie karnym w pierwszej połowie.
  • Mecz przywołuje wspomnienia zwycięstwa Kamerunu 1:0 nad ówczesnymi mistrzami Argentyny na Mistrzostwach Świata w 1990 roku.

Dania 0-0 Tunezja

• Dania i Tunezja remisują 0:0.
  • Tunezja stworzyła większość okazji, podczas gdy Dania nie dostała rzutu karnego w końcowej fazie gry.
  • W tym meczu Christian Eriksen powrócił na ważny turniej piłkarski po tym, jak zasłabł i odzyskał przytomność podczas meczu Euro 2020 z Finlandią.

Meksyk 0-0 Polska

• Meksyk i Polska również zremisowały bezbramkowo na stadionie 974 w Doha w intensywnym meczu, który okazał się bardzo wyrównanym meczem, jaki przewidywano.
  • Mecz rozpoczął się na początku drugiej połowy, kiedy talizman Polski Robert Lewandowski padł w polu karnym, ale nie wykorzystał wynikającego z tego rzutu karnego, gdy bramkarz Meksyku Guillermo Ochoa (37 lat) rzucił się w lewo, aby obronić.
  • To wciąż pozostawiało Lewandowskiego próbującego strzelić swojego pierwszego gola na mundialu. Napastnik Barcelony jest jednak zagrożeniem światowej klasy, ponieważ strzelił dziewięć goli i miał cztery asysty w kwalifikacjach, a jego 13 bezpośrednich asyst to dwa razy więcej niż jakikolwiek inny kolega z drużyny.
  • Meksyk gra na mistrzostwach świata siódmy rok z rzędu, a każda z tych kampanii kończy się w 1/8 finału.

Australia 1-4 Francja

• Francja pokonała Australię 4:1.
  • Podczas gdy „Socceroos” Craig Goodwin strzelił pierwszego gola w meczu, Francuzi ostatecznie odnieśli zwycięstwo, po dwóch golach napastnika AC Milan Oliviera Girouda, dwóch pozostałych od zawodnika Juventusu Adriena Rabiota i Kyliana Mbappé z Paris St Germain.
  • Podobnie jak Mistrzostwa Świata 2018 – które ostatecznie wygrała Francja – Les Bleus rozpoczęli fazę grupową meczem z Australią.
  • Francja jest trzecią najbardziej wartościową drużyną na świecie, a jej skład jest wyceniany na 1,34 miliarda euro. Napastnik Kylian Mbappé, jedna z przełomowych gwiazd turnieju 2018, jest ich najlepszym graczem, wycenianym na 185 mln euro.
READ  Białoruś: Polacy zwolnieni z białoruskiego aresztowania. „To była tortura”

Co wydarzyło się na mundialu w poniedziałek?

Anglia pokonała Iran 6:2 po dwóch bramkach skrzydłowego Arsenalu Bakayo Saki i jednej gwiazdy Borussii Dortmund Jude Bellingham, napastnika Chelsea Raheema Sterlinga, napastnika Manchesteru United Marcusa Rashforda i Jacka Grealisha z Manchesteru City.

Irański napastnik Mehdi Taremi, napastnik Porto, strzelił dwa gole, a bramkarz Beyranvand został wyrzucony z boiska po kontuzji głowy. Jego zmiennik stracił wtedy trzy bramki w pierwszej połowie.

Holandia pokonała Senegal 2:0 po dwóch golach Cody’ego Gakpo i Davy’ego Klaassena pod koniec drugiej połowy, zdobywając bramkę na długo przed doliczonym czasem gry. Obie drużyny będą bez swoich kluczowych graczy turnieju, Memphisa Depaya i Sadio Mane.

Stany Zjednoczone i Walia zremisowały 1:1. Pierwszy z nich strzelił gola w pierwszej połowie od skrzydłowego Lille, Timothy’ego Weaha, a drugi widział Garetha Bale’a, weterana i napastnika Los Angeles FC, który strzelił gola w rzutach karnych.

Jakie były do ​​tej pory główne tematy rozmów?

Reprezentacja Iranu odmówiła zaśpiewania hymnu narodowego przed rozpoczęciem meczu, co zostało odebrane jako wyraz poparcia dla antyrządowego ruchu protestacyjnego w kraju, który został brutalnie stłumiony przez władze.

Anglia znalazła się wśród siedmiu europejskich drużyn – wraz z Walią, Belgią, Holandią, Szwajcarią, Niemcami i Danią – które powiedziały, że ich kapitanowie nie będą nosić opasek „One Love”, aby pokazać swoje poparcie dla społeczności LGBT, po tym, jak FIFA zagroziła wydaniem żółtych kartek każdemu zawodnikowi noszącemu taką koszulkę w Katarze, gdzie homoseksualizm pozostaje nielegalny.

Narodowe federacje piłkarskie stwierdziły, że są „sfrustrowane” „bezprecedensową” akcją FIFA, mówiąc we wspólnym oświadczeniu: „Nie możemy postawić naszych zawodników w sytuacji, w której mogliby spotkać się z sankcjami sportowymi, w tym ostrzeżeniami”.

Walia zagrała na mundialu po raz pierwszy od 64 lat. Licząca nieco ponad trzy miliony mieszkańców Walia jest najmniejszym krajem członkowskim FIFA, który zakwalifikował się do tegorocznych Mistrzostw Świata – z gospodarzem Katarem, który automatycznie otrzymał miejsce.

READ  Wraz ze wzrostem zachorowań na grypę i zakażenia wirusem RSV, oddziały dziecięce w Polsce zbliżają się do przepustowości