Connect with us

Świat

Chiny mogły „przekroczyć punkt bez powrotu”, ponieważ infekcje Covid gwałtownie rosną

Published

on

PEKIN – Rosnące infekcje Covid w Chinach utrudniają rządowi osiągnięcie zera Covid bez powrotu do twardej blokady, powiedział Larry Hu, główny ekonomista Macquarie w Chinach.

Według obliczeń CNBC na podstawie danych Wind Information, w ostatnich dniach dzienna liczba przypadków wzrosła do około lub ponad 28 000 – blisko poziomu odnotowanego podczas ścisłej blokady w Szanghaju w kwietniu. Dane pokazują, że Chiny kontynentalne ostatnio odnotowały zaledwie kilka codziennych infekcji w czerwcu, krótko po złagodzeniu ograniczeń w Szanghaju.

Najnowsza fala Covid uderzyła w południowe miasto Kanton, stolicę Pekin i wiele centralnych części Chin – co skłoniło lokalnych urzędników do zaostrzenia ograniczeń w działalności biznesowej i społecznej w tym miesiącu.

Droga do ponownego otwarcia będzie wiązała się z wieloma zakrętami.

Larry Hu

główny ekonomista Chin Macquarie

„Chiny mogły już przekroczyć punkt bez powrotu, ponieważ jest mało prawdopodobne, że powrócą do zera Covid bez kolejnej twardej blokady w stylu Szanghaju” – powiedział Hu we wtorkowym raporcie. „To, co decydenci mogą teraz zrobić, to spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. tj. spłaszczyć krzywą, na razie zaostrzając kontrole Covid.

Hu wskazał na niewielkie zmiany w tym miesiącu Polityka rządu i propagandy jako znak, że władze przygotowują się do ponownego otwarcia w ciągu najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy. Zauważył jednak, że „droga do ponownego otwarcia będzie wymagała wielu przejść tam iz powrotem”.

Rynki spekulują od tygodni na temat czasu odejścia Chin od ścisłej polityki zerowego COVID-19. Kontrole obciążyły gospodarkę, która walczyła o utrzymanie wzrostu podczas blokady w Szanghaju, odnotowując zaledwie 3% wzrost w pierwszych trzech kwartałach roku.

Jeśli chodzi o PKB, prawie 20 proc. .

„Pekin wykazywał ostatnio wczesne oznaki gotowości do ponownego otwarcia i wprowadził pewne środki dostrajające, ale ponowne otwarcie może być długim procesem z niepokojem” – powiedział Lu w osobnym raporcie w tym tygodniu.

READ  Chiński urzędnik Unesco broni planu wpisania Wielkiej Rafy Koralowej jako „zagrożonej” | Wielka Rafa Koralowa

Powiedział, że zniesienie ograniczeń Covid przez Wietnam od jesieni ubiegłego roku może rzucić światło na dalsze działania Chin. Zauważył, że kraj Azji Południowo-Wschodniej „nie odnotował natychmiastowego wzrostu liczby infekcji po punkcie zwrotnym”, podczas gdy jego PKB się poprawił.

Kontrole Covid zaostrzają się w Pekinie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.