Connect with us

Gospodarka

Może zwrócić zwolnienie z parkingu i ubezpieczenia społecznego. Ministerstwo Pracy reaguje na kryzys

Published

on

– Przygotowujemy pakiet ekonomicznych rozwiązań. Trzy elementy, które najczęściej pojawiały się w tych rozmowach to: parkowanie, wysiadanie SIOSTRA i mikrokredyty. Przygotujemy taki pakiet gospodarczy i zarekomendujemy go rządowemu zespołowi kryzysowemu – powiedział wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w audycji Programu 1 Polskiego Radia.

Według wiceministra rekomendacje resortu rozwoju zostaną przekazane zespołowi kryzysowemu jeszcze w tym tygodniu.

Jak będzie wyglądać pomoc publiczna dla branży detalicznej, fitness, kosmetycznej i ślubnej?

W rozmowie z Polskim Radiem Olga Semeniuk podkreśliła, że ​​pomimo strat w branży ślubnej, studiach fitness i fitness, postulaty wprowadzenia Twoich roślin na rynek od najbliższego weekendu były do ​​tej pory niemożliwe ze względu na gwałtowny wzrost. COVID-19.

Zniesienie zakazu handlu w niedziele i tzw Godziny dla seniorów – Rozwiązania zaproponowane przez Krajową Izbę Gospodarczą.

Czy przywrócone zostaną niedziele handlowe?

„Obecna sytuacja nie powinna być wymówką Przywrócenie niedziel handlowych. W dobie obecnego kryzysu, w którym upadają małe firmy, możliwość otwarcia ich w niedzielę przez właściciela daje polskim przedsiębiorcom możliwość nadrobienia strat ”- czytamy w tweecie Krajowej Izby Gospodarczej.

Wiceminister Olga Semeniuk nie wypowiedziała się jednak w tej sprawie jednoznacznie, gdyż dane o stratach i pomysłach pomocowych zgłaszane przez branżę są obecnie przedmiotem międzyresortowego przeglądu.

Obejrzyj wideo
Stadion narodowy zostaje przekształcony w szpital. Jak tam praca? Kto tam pójdzie

READ  Czy dyskonty przygotowują się do histerii zakupowej?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *