Connect with us

technologia

Model Nintendo Switch OLED poprawił Joy-Cons, ale „nieuchronnie dryfuje”

Published

on

Od czasu premiery Nintendo Switch w 2017 roku pojawiał się stały problem: Joy-Con drift. Utrzymuje się przez lata i dzięki różnym aktualizacjom i modelom – i wygląda na to, że Nintendo nowy model OLED prawdopodobnie spotka ten sam los.

Dryf Joy-Con to problem z trwałością, który występuje, gdy joysticki „dryfują” lub poruszają się bez udziału użytkownika, powodując niezamierzone ruchy postaci. Nintendo poinformowało w lipcu, że nowy model OLED, który został wydany w piątek, ten sam stary Joy-Cons podobnie jak inne modele, ale Nintendo wyjaśnia to teraz Niektóre Poprawiono oryginalny projekt.

W długim wywiadzie zamieszczonym na stronie NintendoRozmawiałem z twórcami Nintendo Ko Shiotą i Toru Yamashita o „niewidzialnych” ulepszeniach projektu Joy-Con na przestrzeni lat, zauważając, że firma nieustannie pracowała nad poprawą trwałości Joy-Con.

„Części drążków analogowych Joy-Con nie są czymś, co można kupić z półki, są specjalnie zaprojektowane, więc poświęciliśmy wiele uwagi ich ulepszeniu” – powiedział Yamashita. „Udoskonaliliśmy również sam test niezawodności i kontynuowaliśmy wprowadzanie zmian, aby poprawić trwałość i przejść ten nowy test”.

Yamashita dodał, że ulepszone części znajdują się w nowych konsolach – w tym w Nintendo Switch Lite – oraz w naprawionych i nowo zakupionych Joy-Conach (Nintendo oferuje naprawy dryfujących Joy-Conów), a także podobne zmiany w kontrolerach Nintendo Switch Pro.

Problem polega jednak na tym, że Nintendo powiedziało, że ubrania Joy-Con są „nieuniknione”.

„Tak, na przykład opony samochodowe zużywają się, gdy samochód jest w ruchu, ponieważ stale ocierają się o podłoże, aby skręcić” – powiedział Shiota. „Więc mając to samo założenie, zadaliśmy sobie pytanie, jak możemy poprawić trwałość i nie tylko to, ale jak współistnieć użyteczność i trwałość? To jest coś, do czego nieustannie się zwracamy.”

Chociaż Nintendo wydaje się mówić, że zużycie kontrolerów Joy-Con jest nieuniknione, ulepszone Joy-Cons powinny teoretycznie dłużej wytrzymać ten stres. Czas pokaże, czy rzeczywiście tak jest w praktyce.

READ  UPDATE 1-Facebook inwestuje 50 milionów dolarów, aby zbudować „Metaverse” w odpowiedzialny sposób

Rzadko się zdarza, by Nintendo mówiło o driftowaniu Joy-Conów, choć w tym wywiadzie twórcy wydają się odnosić do problemu bez wypowiadania tych konkretnych słów. Nie jest to jednak zaskakujące, biorąc pod uwagę, że obecnie stoi przed tym Nintendo kilka pozwów zbiorowych o kontrolerach – ostatni, zgłoszony w 2020 roku, zawiera solidny opis techniczny kontrolera Joy-Con i jego problemów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *