Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Młodzieniec ZFW Sosnov zdobywa złoto w Polsce

Published

on

Wytrwałość opłaciła się Davidowi Sosnovowi z ZFW, który zdobył złoto do lat 15 na Challenge Wratislavia International w Polsce.

Sosnor w poprzednich latach zdobywał srebro i brąz, ale tegoroczne zwycięstwo było najsłodsze, startując po raz ostatni w zawodach we Wrocławiu.

„Wspaniale jest wygrać go w zeszłym roku [there is an age cap] i jestem wdzięczny wszystkim, którzy pomogli mi przygotować się do zawodów. To świetny turniej ze świetną atmosferą i przykro mi, że nie wróciłem ”- powiedział Sosnov.

Sosnov miał mocny przejazd przez tabelę po tym, jak zajął pierwsze miejsce z 56 zawodników po okrążeniu w Poules.

Ten wynik przeniósł go od razu do 1/16 finału, gdzie pokonał Paula Tippmera z Niemiec (15:1), a Sosnov następnie spotkał się z polskim rywalem Maksymem Kowalskim w 1/8 finału i wygrał 15:3.


Możesz także zobaczyć:


Pokonał Tomasza Bartoszka (15:7) i Tymona Kowalskiego (15:0) oraz pokonał Węgrów Mattię Rubin 15:4 w meczu o złoty medal.

„Występ Davida w Polsce był naprawdę doskonały i pokazał, że jego rozwój jest na dobrej drodze” – powiedział założyciel i główny trener ZFW. Ziemek Wojciechowski.

„Jego ciężka praca podczas blokady opłaciła się. Tak się cieszę, że widział międzynarodowe zawody, ponieważ w Wielkiej Brytanii nie było żadnych wydarzeń ”.

Zawody odbyły się zgodnie z protokołami Covid-19 i były jednymi z pierwszych dla początkujących szermierzy po tym, jak walka międzynarodowa została zatrzymana z powodu pandemii.

Łącznie 56 szermierzy zgłosiło się tego dnia po foliowanie chłopców U-15, a siedem wpisów zostało wydrapanych. Sosnov był jedynym brytyjskim konkurentem wśród szermierzy z kilku innych narodów.

Amelie Tsang z ZFW również startowała we Wrocławiu i po maturze zajęła siódme miejsce wśród dziewcząt w wieku 15 lat.

– Powrót do rywalizacji był nagłym szokiem – powiedziała Tsang, która była czwarta po Poules i od razu przeszła do 32. rundy, gdzie pokonała Serbkę Nadę Radlovacką 15-3.

READ  Google przedstawia centrum danych o wartości 2 miliardów dolarów w Polsce - technologię

Tsang pokonała Malgorzatę Plaza 15-12, ale jej rywalizacja zakończyła się w ostatniej ósemce, kiedy odpadła 15-13 z ewentualną zwycięzcą Lucrezią Monti z Włoch.

*ZFW jest zarządzany przez trenera olimpijskiego Ziemka Wojciechowskiego wraz z zespołem oddanych ekspertów. Klub North London ma na celu poprawę standardu szermierki w Wielkiej Brytanii, zapewniając centrum doskonałości dla wysokowydajnych treningów szermierczych dla drużyn olimpijskich, międzynarodowych i krajowych. Oferuje również samouczek. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://www.zfw-fencing.co.uk.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *