Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju: Indie wygrywają z Polską i spotykają się z Belgią w ćwierćfinale | Wiadomości o hokeju na lodzie

Indie stoczyły wygodne zwycięstwo 8-2 przeciwko Polska w ich ostatniej grze grupowej w Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Stadion Kalinga w Bhubaneśwar w sobotę. I zgodnie z oczekiwaniami zajęli drugie miejsce w grupie B i zabrali ją ze sobą Belgia w ćwierćfinale w środę. Będzie to powtórka Juniorów 2016 Hokej na lodzie Finał Pucharu Świata, kiedy Indie po raz drugi pokonały Belgię, aby zdobyć tytuł.
W Indiach Sanjay, Sudeep Chirmako i Araijeet Singh Hundal zdobyli po dwa gole, podczas gdy Uttam Singh i Sharda Nand Tiwari zajęli głos na tablicy jeden raz. Dwa gole dla Polski zdobyli Robert Pawlak i Wojciech Rutkowski.
Mimo łatwego zwycięstwa trener Graham Reid będzie wiele do przemyślenia przed ćwierćfinałami. Po pierwsze, pomimo zdobytych punktów, obrona Indii pozostała poważnym problemem.

Polska zdobyła do siedmiu karnych rzutów rożnych i tyle samo strzałów na bramkę. Inną rzeczą jest to, że nie wykorzystali swoich szans, ale Indie wyglądały na bardzo roztrzęsione w czwartej kwarcie, kiedy Polacy strzelili oba gole.
W Indiach też brakowało dyscypliny iw sobotę pokazano aż pięć kartek – dwie zielone i trzy żółte. Może to stać się problemem dla Indii w obliczu wysokiej jakości zespołu, takiego jak Belgia.
W końcu kontuzja odniesiona w meczu przez Manindera Singha będzie bardzo niepokoić drużynę Indii. Maninder był w świetnej formie przez cały turniej, ale tuż po zakończeniu pierwszej kwarty napiął prawe ścięgna podkolanowe i nie był w stanie kontynuować gry. Było tak źle, że trzeba go było zabrać z pola.
Dobrą rzeczą jest to, że do ćwierćfinału pozostały jeszcze trzy dni. Innym pozytywem jest to, że pozycja Indii w D poprawiła się, ale jak powiedział Reid po meczu, zawsze jest miejsce na dalszą poprawę.

Indie objęły prowadzenie w 4. minucie po tym, jak Sanjay uderzył z pierwszego indyjskiego peceta w grze. Na drugi nie musieli długo czekać, bo cztery minuty później Hundal przebudował trzeci indyjski pecet.
Polska wygrała mecz po zakończeniu pierwszej kwarty, ale strzał Juliana Blaszkiewicza lekko zablokował bramkarz Indii Prashant Chauhan.
Gdy rozpoczęła się druga kwarta, Indie zaczęły mocno naciskać i to Sudeep był bliski rozbicia tablicy kilka razy, zanim ostatecznie strzelił trzecią bramkę z krawędzi D w 24. minucie. Indie mogły strzelić więcej bramek, ale polski bramkarz Maciej Wieczorek popisał się dobrą interwencją, aby utrzymać gospodarzy na dystans.
W trzeciej kwarcie, gdy Polska próbowała zdobyć przyczółek, Hindusi nie byli w nastroju do odreagowania presji i Uttam strzelił 4-0 na lewą stronę po błyskotliwym biegu Viveka Sagara Prasada. Następnie Sharda strzelił piątą bramkę z piątego rzutu rożnego w Indiach, a Sudeep zdobył 6-0 po świetnym trafieniu w lewy górny róg.

Malezja zmierzy się z Belgią w ćwierćfinale
Zarówno Belgia, jak i Malezja zarezerwowały swoje ćwierćfinały w sobotę po wygraniu swoich meczów w grupie A mistrzostw świata juniorów w hokeju na stadionie Kalinga w Bhubaneswar.
Malezja, która w swoim ostatnim meczu miała Belgię, pokonała RPA 4:3 w kiepskim nastroju. Za każdym razem, gdy Malezja objęła prowadzenie, RPA wyrównywała. Jednak drużyna wyszkolona przez Wallace Tan nie poddała się i odniosła zwycięstwo po tym, jak Akhimullah Anuar strzelił decydującego gola cztery minuty przed końcem.
Tymczasem Belgia pokonała Chile 3-0. Stracili wiele okazji, ale udało im się to, gdy Chile zakończyło fazę grupową trzema porażkami z tylu meczów.
Belgia wygrała siedem punktów, podobnie jak Malezja, ale objęła prowadzenie dzięki lepszej różnicy bramek.
Wcześniej Pakistan pokonał Egipt 3-1 w grupie D. Ponieważ w pierwszym meczu przegrali z Niemcami, awans do ćwierćfinału zostanie ujawniony dopiero po ostatnim meczu z Argentyną w niedzielę.
Francja również utrzymała dobre wyniki i odniosła suwerenne zwycięstwo 11:1 nad Kanadą. Kapitan Timothee Clement strzelił swojego drugiego hat-tricka tego wydarzenia, kiedy prowadzili grupę B po wygraniu wszystkich meczów grupowych.