Connect with us

Sport

Minister Sprawiedliwości RP widziany z pistoletem za pasem | Wiadomości, sport, praca

Published

on

PLIK – Obecny polski minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro rozmawia z dziennikarzami w Warszawie w sobotę, 26 września 2020 r. Minister sprawiedliwości Polski, który budzi podziały, Zbigniew Ziobro, wyraził zdziwienie po tym, jak podmuch wiatru ujawnił, że ma przy pasie broń. (AP Photo/Czarek Sokołowski, Plik)

WARSZAWA, Polska (AP) – polski minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił zdziwione komentarze po tym, jak podmuch wiatru ujawnił, że nosi broń za paskiem.

Ziobro złożył wieniec pod pomnikiem ofiar katastrof górniczych w centralnej Polsce w poniedziałek, gdy w polu widzenia pojawił się pistolet Glock.

Polska, podobnie jak większość krajów Unii Europejskiej, ma surowe przepisy dotyczące nabywania broni, a bardzo niewiele osób może posiadać broń lub nosić ją w miejscach publicznych.

Krytycy w mediach społecznościowych komentowali, że ministrowi nie należy powierzać ochrony, jaką otrzymuje jako osoba państwowa, ale zwolennicy zauważają, że Ziobro, który jest także prokuratorem generalnym, otrzymywał groźby śmierci.

Ziobro powiedział we wtorek na konferencji prasowej, że otrzymał pozwolenie na posiadanie broni po tym, jak kilka lat temu ujawniono, że szef zorganizowanej przestępczości wezwał do zabójstwa. Mężczyzna, zidentyfikowany jedynie jako Jan S., od kilku lat przebywa w więzieniu, a jego proces trwa.

Ziobro powiedział, że ma status poszkodowanego w sprawie.

„Jak każdy obywatel mam pełne prawo do stosowania środków zapewniających bezpieczeństwo sobie i mojej rodzinie”. — powiedział Ziobro.

Na osobnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powiedział, że wszyscy obywatele, w tym minister sprawiedliwości, mają prawo starać się o pozwolenie na posiadanie broni.

Wcześniej Ziobro mówił, że strzelectwo uprawia hobbystycznie w weekendy. Powiedział, że miał ze sobą broń, ponieważ alternatywą było pozostawienie jej w samochodzie, co jest niedozwolone, ponieważ zatrzymał się na ceremonii w drodze powrotnej do Warszawy na początku tygodnia pracy.

READ  Dolina wita trzech uchodźców wojennych | Wiadomości, sport, praca

Powiedział, że nie nosi przy sobie broni przez cały czas.

52-letni Ziobro jest liderem małej partii w rządzącej koalicji konserwatywnej i ma zdecydowane poglądy, w tym poparcie dla kary śmierci. Był autorem zmian w wymiarze sprawiedliwości, które postawiły Polskę na kursie kolizyjnym z 27-narodową UE.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *