Connect with us

Nauka

Geniusz komputerowy wykorzystuje swoje umiejętności, by pomóc ukraińskim studentom – The First News

Published

on

Geniusz komputerowy wykorzystuje swoje umiejętności, by pomóc ukraińskim studentom – The First News

Bartosz Chejchman de Koluszki, który obecnie studiuje informatykę na Uniwersytecie Oksfordzkim, zaoferował pomoc przy programowaniu „Ivy Ukraine”.
Bartosz Chejchman

Polska studentka Uniwersytetu Oksfordzkiego jest jednym z głównych twórców platformy, która zapewnia bezpłatne wsparcie edukacyjne dla Ukraińców.

Bartosz Chejchman z Koluszek, który obecnie studiuje informatykę w Oksfordzie, zaoferował pomoc przy programowaniu „Ivy Ukraine”.

Platforma oferuje bezpłatne wsparcie edukacyjne i łączy mentorów i tutorów edukacyjnych z całego świata, aby dzielić się swoją wiedzą, radami i zainteresowaniami z ukraińskimi studentami, którzy szukają wsparcia w wejściu w nowe obszary rozwoju.

Projekt został rozpoczęty przez Ivy Polish Academy w marcu 2022 roku w celu niesienia pomocy humanitarnej ukraińskim uchodźcom.

Platforma oferuje bezpłatne wsparcie edukacyjne i łączy mentorów i tutorów edukacyjnych z całego świata, aby dzielić się swoją wiedzą, radami i zainteresowaniami z ukraińskimi studentami, którzy szukają wsparcia w wejściu w nowe obszary rozwoju.bluszcz Ukraina

Prezes Ivy Poland Academy i Ivy Consultants Krzysztof Daniewski powiedział: „Sytuacja na Ukrainie zmusiła miliony ludzi do opuszczenia swoich domów, bliskich i przyjaciół.

„Wiele z nich to dzieci w wieku szkolnym, które z dnia na dzień zostały pozbawione dostępu do edukacji.

„Dlatego stworzyliśmy specjalny projekt, aby dzieci na Ukrainie mogły zdobywać i poszerzać swoją wiedzę, niezależnie od sytuacji w ich kraju”.

Korepetycje są bezpłatne i udzielane z przedmiotów ścisłych i humanistycznych w preferowanym przez ucznia języku: polskim, ukraińskim, rosyjskim lub angielskim.

Bartosz powiedział: „Praca w Ivy Ukraine zainspirowała mnie, ponieważ chciałem pomóc. Uznałem, że dobrze będzie wykorzystać swoje umiejętności i przyczynić się do wsparcia Ukrainy”.Bartosz Chejchman

Wolontariuszami są absolwenci szkół średnich i studenci z Polski i zagranicy, a także nauczyciele.

O swoim zaangażowaniu w projekt Chejchman powiedział: „Dzięki współpracy wielu utalentowanych osób udało nam się stworzyć platformę dla studentów na Ukrainie, która umożliwia kontakt z wolontariuszami, którzy chcą wesprzeć Twoją naukę.

„Zainspirowałem się do pracy w Ivy Ukraine, ponieważ chciałem pomóc. Uznałem, że dobrze będzie wykorzystać swoje umiejętności i przyczynić się do wsparcia Ukrainy”.

Chejchman, który zaczął programować około dziewięć lat temu, interesował się tworzeniem gier, wygrał konkurs Google Code-in w 2018 roku i obecnie jest korepetytorem informatyki w Akademii Ivy Poland.

READ  Obserwatorium w Arecibo doznaje większych obrażeń, gdy zawodzi drugi kabel
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *