Connect with us

technologia

Minister spraw zagranicznych Izraela spotyka się ze swoimi odpowiednikami w Wielkiej Brytanii iw Polsce

Published

on

Minister spraw zagranicznych Izraela spotyka się ze swoimi odpowiednikami w Wielkiej Brytanii iw Polsce

W Polsce najwyższy dyplomata Izraela podpisze porozumienie o przywróceniu izraelskich delegacji młodzieżowych do kraju

Izraelski minister spraw zagranicznych Eli Cohen wyruszy w poniedziałek z wizytą dyplomatyczną, która obejmie wizyty w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Spotka się ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Jamesem Cleverly w Londynie, gdzie podobno dyplomaci podpisują porozumienie w sprawie mapy drogowej w celu pogłębienia więzi w dziedzinie technologii i opieki zdrowotnej.

Na porządku dziennym będzie również zagrożenie ze strony islamskiego reżimu w Iranie. Izrael uważa nuklearny Iran za egzystencjalne zagrożenie.

W Warszawie Cohen spotka się z czołowym polskim dyplomatą Zbigniewem Rao, aby podpisać porozumienie o przywróceniu młodzieżowych delegacji izraelskich do Polski po rocznej przerwie spowodowanej różnicami ideologicznymi.

W obliczu kontrowersji wokół upamiętniania Holokaustu w Polsce, w zeszłym roku Izrael odwołał zorganizowane wycieczki młodzieżowe do kraju w związku z próbami manipulowania treściami edukacyjnymi prezentowanymi izraelskim delegacjom. Ówczesny minister spraw zagranicznych Yair Lapid stwierdził, że „Polacy chcieli pobawić się treścią wyjazdów i tym, co mówić, a czego nie mówić odwiedzającym izraelskie dzieci”.

Polska wystąpiła jednak z propozycją wznowienia w kraju pielgrzymek pamiątkowych dla izraelskich licealistów, na co Jerozolima się zgodziła.

plakat wideo

READ  Square Enix twierdzi, że nie jest na sprzedaż i odrzuca plotki o przejęciu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *