Connect with us

Świat

Miejsce narodzin Jezusa zostało zamknięte dla zagranicznych pielgrzymów chrześcijańskich w Boże Narodzenie z powodu omikronów

Published

on

Kościół Narodzenia Pańskiego, tradycyjne miejsce narodzin Jezusa w Betlejem, pozostaje zamknięty dla zagranicznych pielgrzymów chrześcijańskich ze względu na niedawną reakcję Izraela na omikronowy wariant koronawirusa.

Większość turystów odwiedzających kościół, który znajduje się na kontrolowanym przez Palestyńczyków obszarze Zachodniego Brzegu, podróżuje tam przez Izrael, który niedawno rozszerzony wprowadzony w zeszłym miesiącu zakaz podróżowania z zagranicy. Kraj ma również ograniczony Mieszkańcy podróżują do innych krajów, w tym do Stanów Zjednoczonych.

Turyści odwiedzają Kościół Narodzenia Pańskiego w Betlejem na Zachodnim Brzegu we wtorek 16 listopada 2021 r.
(Zdjęcie AP / Nasser Nasser)

Gospodarka turystyczna Betlejem i innych historycznych miast, takich jak Nazaret i Jerozolima, w okresie Bożego Narodzenia w dużym stopniu opiera się na chrześcijańskich pielgrzymach i została zdewastowana przez trwające pandemiczne ograniczenia w podróżowaniu.

IZRAEL PRZYJECHA DO NAS ZE WZGLĘDU NA OBAWY OMICRON O ZAKAZ PODRÓŻY

Niektórzy przywódcy chrześcijańscy wypowiadali się przeciwko rzekomej dyskryminacji religijnej ze strony izraelskiego rządu, który w zeszłym tygodniu zrobił wyjątek dla uczestników „Birthright”, programu, który daje młodym Żydom z całego świata możliwość odwiedzenia Izraela.

Ludzie odwiedzają Kościół Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Zachodni Brzeg, czwartek 5 marca 2020 r. (AP Photo / Mahmoud Illean)

Ludzie odwiedzają Kościół Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Zachodni Brzeg, czwartek 5 marca 2020 r. (AP Photo / Mahmoud Illean)

Wadie Abunassar, rzecznik i doradca kościołów w Ziemi Świętej, powiedział, że różne wyznania chrześcijańskie są wściekłe z powodu tego, co postrzega jako selektywne traktowanie.

KILKA TURYSTÓW PRZEŻYWA BOŻE NARODZENIE W BETLEJEM PO Pandemii

„Dyskryminacja rasowa nie powinna być w żaden sposób akceptowana!” napisał w poście na Facebooku. „Wzywam władze Izraela do równego traktowania każdego, kto chce odwiedzić ten kraj, bez dyskryminacji między religiami”.

Źródło w Kościół Rzymsko-katolicki który rozmawiał z AP pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że urzędnicy kościelni byli zszokowani i zdenerwowani decyzją izraelskiego rządu i zaapelowali do izraelskiego przemysłu turystycznego, aby zezwolił chrześcijańskim pielgrzymom na przyjazd do kraju w okresie Bożego Narodzenia.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *