Connect with us

technologia

Microsoft będzie miał jutro ponad 150 gier xCloud

Published

on

Microsoft będzie miał jutro ponad 150 gier xCloud

Microsoft ogłosił dzisiaj, że jutro firma będzie mogła strumieniować ponad 150 gier za pośrednictwem usługi subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Funkcja strumieniowania gier, znana wcześniej jako xCloud, zostanie uruchomiona 15 września na tabletach i telefonach z systemem Android.

xCloud jest dołączone jako funkcja strumieniowego przesyłania gier w Xbox Game Pass Ultimate. Microsoft rozpoczyna jutro aktualizację aplikacji Xbox Game Pass na Androida w 22 krajach, w tym w Austrii, Belgii, Kanadzie, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Węgrzech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Słowacji , Hiszpania, Korea Południowa, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Nieodebrane przez Lista 150 gier to tytuły EAs Play. Microsoft ogłosił w zeszłym tygodniu, że tak Dodawanie EA Play do Xbox Game Pass Ultimate, ale gry będą dostępne na xCloud dopiero pod koniec wakacji.

Microsoft pracuje również nad ulepszeniem xCloud za pomocą dotykowych elementów sterujących do gier. Pierwszym tytułem, który zostanie uruchomiony z dotykowym sterowaniem, jest Minecraft Dungeons, w tym obsługa precyzyjnego sterowania dużymi kontrolkami na ekranie.

Microsoft pokazał wcześniej Biegi 5 Kontrolki dotykowe i testery xCloud miały dotykowe kontrolki dostępu Hellblade: ofiara Senua przez około miesiąc. Spodziewaj się, że w nadchodzących miesiącach znacznie więcej gier otrzyma te sterowanie dotykowe.

Niestety, xCloud nie jest początkowo dostępny na iPhone’ach ani iPadach, ponieważ Apple wcześniej zablokowało usługi takie jak xCloud. Apple rozszerzył w zeszłym tygodniu gałąź oliwną na Microsoft, umożliwiając usługi strumieniowego przesyłania gier, takie jak xCloud lub Stadia, na iOS lub iPadOS z dużym haczykiem. Apple chce firm jak Microsoft, aby przesyłać swoje gry pojedynczo jako oddzielne aplikacje przy użyciu technologii przesyłania strumieniowego.

READ  Pokémon Go przywraca 80-metrowe dystanse dla Pokéstopów i siłowni

Microsoft nie był zadowolony z tego wymaganiaNie jest jednak jasne, czy firma może potencjalnie pakować niektóre gry i przesyłać je strumieniowo na urządzenia iPhone lub iPad. Microsoft opisał posunięcie Apple jako „złe doświadczenie dla klientów” i stwierdził, że podczas przesyłania strumieniowego aplikacji z filmami lub piosenkami poszczególne treści nie muszą być pakowane w oddzielne aplikacje.

Aktualizacja, 14 września o godz. 9:15 czasu wschodniego: Zaktualizowany artykuł ze szczegółami na temat elementów sterujących xCloud Touch.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *