Connect with us

Nauka

Meteor „jasny jak księżyc w pełni” uchwycony kamerą w Japonii

Published

on

Jasno płonący meteor był widziany spadając z nieba w rozległych obszarach Japonii, przyciągając uwagę w telewizji i mediach społecznościowych. Meteor lśnił silnie, gdy w niedzielę gwałtownie opuścił ziemską atmosferę.

Wiele osób w zachodniej Japonii zgłosiło się w mediach społecznościowych, widząc rzadki widok. Telewizja publiczna NHK poinformowała, że ​​jej kamery w centralnych prefekturach Aichi, Mie i innych miejsc uchwyciły kulę ognia na południowym niebie.


Obserwacje „Fireball” ukazały się jedna po drugiej jasności i ekspertów klasy pełni księżyca przez
KyodoNews na
Youtube

Jak donosi gazeta Asahi, kamera w porcie w Nagoi pokazała, że ​​meteor świeci tak jasno, jak zbliżał się do Ziemi.

Niektórzy eksperci twierdzą, że małe fragmenty meteorytu mogły dotknąć ziemi.

„Uważamy, że ostatni rozbłysk światła był tak jasny jak księżyc w pełni” – powiedział agencji prasowej Kyodo Takeshi Inoue, dyrektor Miejskiego Planetarium Akashi.

W Tatsuno spada meteor
Meteor spada w Tatsuno w prefekturze Hyogo w Japonii 29 listopada 2020 r. Na tym nieruchomym zdjęciu zrobionym z filmu w mediach społecznościowych uzyskanego przez Reutera 30 listopada 2020 r.

@ HIDE85688321 przez Reuters


Kula ognia była widoczna tylko przez kilka sekund we wczesnych godzinach porannych w niedzielę, ale została uchwycona przez kamery należące do NHK – które zazwyczaj rejestrują aktywność trzęsienia ziemi, a nie pozaziemskie pokazy światła.

„Niebo rozjaśniło się na chwilę i poczułem się dziwnie, ponieważ to nie mogło być piorun” – powiedział jeden z użytkowników Twittera, który zobaczył kulę ognia. „Poczułem moc wszechświata!”

„Czy to była kula ognia? Myślałem, że to koniec świata…” powiedział inny, tweetując wideo z meteorem uchwyconym podczas jazdy.

Podobnie jasna spadająca gwiazda została zauważona nad Tokio w lipcu, a później zidentyfikowana jako meteor, którego fragmenty znaleziono w sąsiedniej prefekturze Chiba

AFP przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Kingfisher obniża prognozy całoroczne w związku z przeciąganiem się działalności w Polsce By Sharecast
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *