Connect with us

Świat

Merkel: Nadchodzące dni i tygodnie zadecydują, jak będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia

Published

on

Kanclerz Angela Merkel wezwała obywateli Niemiec do ograniczenia kontaktów i nie podróżowania. Zrobiła to w przemówieniu wideo, które zostało wyemitowane w sobotę przez dziennik „Bild”. Jak podkreśliła, najbliższe dni i tygodnie zadecydują o tym, jak będą wyglądały Święta Bożego Narodzenia w Niemczech.

Spotkaj znacznie mniej ludzi, czy to na zewnątrz, czy w środku – oznajmiła Merkel. Unikaj wycieczek, które nie są absolutnie konieczne i uroczystości, które nie są absolutnie konieczne – Ona dodała.

Jeśli to możliwe, zostań w domu – Zadzwoniłem do kanclerza Niemiec. Możemy uchronić się przed chorobami dla własnego zdrowia i zdrowia wszystkich. Aby mieć pewność, że nasz system opieki zdrowotnej nie zostanie przytłoczony, aby szkoły i przedszkola naszych dzieci były otwarte. Dla naszej gospodarki i naszej pracy – Odwołałeś się.

Merkel powiedziała, że ​​Niemcy są „w bardzo poważnej fazie pandemii koronawirusa”. Odkryła, że ​​pandemia rozprzestrzenia się szybciej niż sześć miesięcy temu. Lato zakończyło się stosunkowo spokojnie, a teraz czekają nas trudne miesiące oznajmiła. Najbliższe dni i tygodnie zadecydują o tym, jak będą wyglądały nasze ferie zimowe – Ona dodała.

Musimy teraz zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się wirusa – ostrzegła Merkel. Nauka mówi nam jasno: rozprzestrzenianie się wirusa jest bezpośrednio związane z liczbą kontaktów i spotkań, jakie każdy z nas ma przypomniała sobie.

Jak ogłosił berliński Instytut Roberta Kocha, w sobotę w Niemczech wykryto 7830 nowych infekcji koronawirusem. Zginęły 33 inne osoby. Dzień wcześniej RKI zgłosiło 7334 nowe infekcje i 24 zgony.

READ  USA: Murzyn zastrzelony przez policję. Zamieszki Kenosha
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *