Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Niedzielski z zapałem do ludzi, którzy obchodzą przepisy dotyczące ograniczeń

Published

on

  • Rząd wprowadził od soboty nowe ograniczenia w żółtych i czerwonych strefach
  • Rozporządzenie zostało opublikowane na kilka godzin przed wejściem w życie jego postanowień
  • Jedna z krakowskich sal gimnastycznych ogłosiła w sobotę, że zostanie zamieniona na sklep i kościół oraz zaprasza klientów na testy sprzętu i spotkania religijne.
  • Minister Zdrowia nazwał obchodzenie przepisów „skrajnym egoizmem”.
  • Więcej takich tematów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

„Obawiam się braku odpowiedzialności ludzi, którzy próbują przezwyciężyć istniejące ograniczenia. Nie tylko szkodzą sobie, ale także zagrażają innym – zwłaszcza osobom z grup ryzyka. To skrajny egoizm” – czytamy na Twitterze Minister Zdrowia.

Bezpośrednio pod wpisem pojawiły się setki komentarzy, w których internauci wskazywali na brak jasnych i spójnych przepisów – pojawiło się określenie „niepoważne ustawodawstwo”.

Przypominają też Ministrowi Zdrowia, że ​​rząd nie zdał egzaminu w walce z pandemią koronawirusa, jako przykład podając działanie sanepidów.

Poseł Agnieszka Pomaska ​​zarzuciła ministrowi zdrowia wywołanie chaosu, podkreślając, że właśnie dlatego Polacy nie ufają już decyzjom rządu w sprawie pandemii.

Minister przypomniał też o lekceważeniu przez rząd ograniczeń. Podano przykład Premier Morawiecki, którego w sierpniu widziano w kinie bez maski pomimo jasnych reguł obowiązujących w tej sprawie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *