Connect with us

Świat

Meduza pudełkowa: Australijski nastolatek umiera tydzień po użądleniu

Published

on

Nastolatek pływał w Patterson Point niedaleko Bamaga 22 lutego, kiedy został ukąszony przez to stworzenie, partner CNN 7 zgłoszone.

Lokalne media podały, że jest to pierwsza śmierć spowodowana użądleniem meduzy od 15 lat.

Policja Queensland potwierdziła w czwartek CNN, że przygotowuje raport dla koronera po nagłej śmierci nastolatka z Bamagi.

Chłopiec został przewieziony do szpitala 22 lutego po incydencie i zmarł 1 marca, poinformowała policja.

Rzecznik Royal Flying Doctor Service, lotniczej służby medycznej w Australii, powiedział CNN w oświadczeniu, że załoga ustabilizowała stan pacjenta w Bamaga przed przeniesieniem go do szpitala w Townsville 22 lutego.

Meduzy bokserskie są nazwane ze względu na kształt ich ciała i mają macki pokryte małymi, zatrutymi strzałami, znanymi jako nematocysty.

Istnieje około 50 gatunków meduz pudełkowych, ale niewiele z nich zawiera truciznę, która może okazać się śmiertelna dla ludzi – w tym australijska meduza Chironex fleckeri, która według National Ocean Service.

Odmiana australijska ma rozmiar ciała, który może dochodzić do stopy średnicy i macki, które mogą rosnąć do 10 stóp długości.

Według Queensland Health duże meduzy, takie jak Chironex, spowodowały ponad 70 zgonów w Australii wydał ostrzeżenie po incydencie.

„Niedawny incydent w Bamadze jest aktualnym ostrzeżeniem o podjęciu środków ostrożności podczas pływania w wodach północnych” – powiedzieli w oświadczeniu Marlow Coates, Torres and Cape Hospital oraz północny dyrektor służby zdrowia.

„Widzimy zarówno meduzy pudełkowe, jak i meduzy, które powodują zespół Irukandji w naszych wodach” – powiedział.

Coates powiedział, że pływacy powinni nosić odzież ochronną, taką jak kombinezony z lycry lub pianki i unikać wody, jeśli nie mają sprzętu ochronnego.

Władze dodały, że silne ukąszenie Chironexa byłoby „natychmiastowe i potwornie bolesne” i „powinno być uważane za zagrażające życiu”.

READ  Słoń zabija hiszpańskich opiekunów zwierząt jednym uderzeniem w bagażnik | Hiszpania
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *